Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van itt orvostanhallgató?...

Van itt orvostanhallgató? Milyen az orvosi képzés? Megéri? Személyes tapasztalatok? Felvételi?

Figyelt kérdés

11-es vagyok,idén kell kiválasztanom, hogy milyen tantárgyakat szeretnék felvenni faktra. Érdekel az orvostudomány, viszont ahhoz emelt kémia és biológia érettségi kell.

Valaki tudna írni, hogy milyen az a bizonyos 6 év általános orvosi képzés? Milyen tapasztalataitok vannak vele kapcsolatban?

Milyen a felvételi? Gondolkozom, hogy érettségi után OKJ-n elvégezzek valamilyen egészségügyi tanfolyamot (plusz pontokért) és csak utána jelentkeznék az egyetemre. Ennek mennyi értelme lenne?



2014. febr. 20. 19:50
1 2
 11/15 anonim válasza:

#2


Baromság amit írsz.

Ha valaki azért választ bármilyen szakmát, mert megéri, nem valószínű, hogy abból bármikor is átlagosnál jobb lesz. Ha valamit elhivatottságból választ, akkor kb. bármi megéri, mert jó esélye van rá, feltéve ha érzéke is van hozzá, hogy jó legyen a választott szakmában. Ha pedig valaki valamiben valóban jó, akkor abból tisztességesen meg lehet élni, igaz gazdag nem lesz.

Ha pedig valaki külföldre akar menni a jó kereseti lehetőség miatt, akkor az egyik legjobb választás a vendéglátóipar. Keresett, jól fizet, az iskola hamar elvégezhető és a munka sem rossz.

2014. febr. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

„Ha valaki azért választ bármilyen szakmát, mert megéri, nem valószínű, hogy abból bármikor is átlagosnál jobb lesz.”


Orvosi esetén ez tévedés, ugyanis aki nem elég elhivatott az az első évet sem éli túl az egyetemen. Én szeretem az orvoslást, szeretek betegekkel dolgozni, szeretem gyógyítani őket, de ezt úgy szeretném tenni mint erkölcsileg és anyagilag megbecsült szakember, nem pedig mint egy hülyének nézett rabszolga, ugyanis itthon kb. ilyen szinten vannak az orvosok. A rendszert a hálapénz tartja össze, azt viszont nem lenne pofám elfogadni.


„Ha valamit elhivatottságból választ, akkor kb. bármi megéri, mert jó esélye van rá, feltéve ha érzéke is van hozzá, hogy jó legyen a választott szakmában. Ha pedig valaki valamiben valóban jó, akkor abból tisztességesen meg lehet élni, igaz gazdag nem lesz.”


Pont tegnap beszélgettünk erről, az egyik orvos ismerőssel. Az elhivatottság szép dolog, csak semmit nem ér neked, mint egyénnek. A magyar EÜ rendszer rohadtul hálátlan dolog. Iszonyatosan sokat kell dolgozni, hatalmas felelősség mellett, kevés pénzért, úgy hogy nincs se hétvégéd, se karácsonyod se egyéb ünneped, mert beteg ember mindig van, mi pedig kevesen vagyunk. És bocsánat de nekem vannak igényeim. Szeretek évente egyszer elmenni külföldre nyaralni két hétre, az év egyéb időszakaiban szeretek hétvégén elmenni kirándulni az ország túlsó felébe, és bocs de ha már a világ egyik legnehezebb szakmáját űzöm szeretnék vele jól keresni. Arról nem is beszélve, hogy minden fejlett nyugati országban az orvos a legjobban fizetett állások között van. Itthon egy szakmunkás kevesebb munkával jobban keres.


„Ha pedig valaki külföldre akar menni a jó kereseti lehetőség miatt, akkor az egyik legjobb választás a vendéglátóipar. Keresett, jól fizet, az iskola hamar elvégezhető és a munka sem rossz.”


Rövidtávon teljesen igaz, amit mondasz. Hosszútávon az orvosi viszont sokkal jobban megéri, mert egy orvos, egy Anglia, Kanada, Hollandia szintű országban a havi másfél-kétmilliót lazán megkeresi havonta. És itt most nem arról van szó, hogy kimenni egy évre, hanem kimenni egy életre. Arról nem is beszélve, hogy külföldön az orvos a társadalom tiszteletreméltó tagja. Itthon az idős hölgyeket és urakat leszámítva mindenki úgy beszél az orvossal, mint a kutyával. Zéró tisztelet övezi itthon a szakmánkat.

2014. febr. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:

#12


Általánosságban írtam a szakma választásról, amit írtam. Egyébként nem csak az orvosi egyetem nehéz, a természettudományi és műszaki karok is csak kellő elszántsággal és affinitással végezhetőek el többnyire. Ettől függetlenül az, hogy valaki elvégez egy egyetemet, az még nem jelenti azt hogy nem hülye (ez alatt azt értem hogy nem rendelkezik egy józan, racionális logikával, de mellette megvan a felsőbbrendűségűségi tudata).


"A magyar EÜ rendszer rohadtul hálátlan dolog. Iszonyatosan sokat kell dolgozni, hatalmas felelősség mellett, kevés pénzért..."

Megértem az álláspontod, viszont nem csak az orvosok vannak ebben a helyzetben. Bármilyen másik (diplomás) szakmát pont olyan szarul fizetnek meg, annyi a különbség, hogy ott nincs feltétlenül ügyelet.


"Rövidtávon teljesen igaz, amit mondasz. Hosszútávon az orvosi viszont sokkal jobban megéri..."

Ez többnyire valóban igaz, viszont egy szakács, ha jó és elhivatott, akkor komoly előremeneteli lehetőséggel rendelkezik. Svájcban pl. hamar eljut a 700e-s fizetésig, ha pedig főszakács, akkor a fizetés 1M körül van egy jobb helyen, a jobb hely alatt pedig nem a luxushotelt vagy éttermet értem, ott bőven 1M felett keresnek. Természetesen ez a pozíció nem az átlagos szakács számára érhető el (a főszakács sem).


"Itthon az idős hölgyeket és urakat leszámítva mindenki úgy beszél az orvossal, mint a kutyával. Zéró tisztelet övezi itthon a szakmánkat."

Ezzel nem értek egyet, olyan módon csak a tahók beszélnek, de azok ugyanolyan bunkó módon beszélnek egy tanárral is, vagy bárkivel, holott azt hiszem egy tanárnak is kijárna a kellő tisztelet (vagy bárkinek aki valamiért érdemes arra, és úgy általánosságban hozzátartozik az alapvető emberi műveltséggel, hogy kulturált módon kommunikálunk).

Az alapvető probléma pedig az anyagi javak elosztási rendszerének hiányából ered. Ez az "orvos-társadalomban" is jól megmutatkozik. Az átlag titulussal rendelkező orvos szarul keres, az osztályvezető főorvosok jelentős része felső kategóriás (mondhatnám luxus, mert egy lakásnál, vagy vidéki háznál jóval drágább jármű szerintem annak számít) autóval közlekedik, a kórházigazgatóknak pedig jellemzően rózsadombi (ha helyileg nem is de árban az) villájuk van.

A komoly, nagy tudásért pedig a tisztelet szerintem mindenkinek kijár.

2014. febr. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Azért nem kell az összes orvost egy kalap alá venni. Vannak akik nem fogadnak el pénzt a betegekért, de olyan is van nálunk(kórházban dolgozok), hogy az orvos megmondta, hogy ő nem iszik töményet, csak sört és kapott egy fólia sört.

Én is volt, hogy kaptam pénzt is meg csokit is, de a csokinak jobban örülök. Azt szét lehet osztani a kollégák közt.

2014. febr. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Bocsánat az okoskodásért, de szerintem fogorvosival jobban járnál, az csak 5 év és nincs rezidensi idő, és a SE-FOK-on alacsonyabbak a pontok mint ÁOK-on. De persze nem akarlak befolyásolni, csak véleményt írtam, én is e 2 közt gondolkodtam sokáig (fog, ill. ált. orvos), de a fogorvosit választottam én legalábbis.
2015. jún. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!