Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Banki szakügyintéző, fényképés...

Banki szakügyintéző, fényképész, jogi asszisztens, logisztikai ügyintéző, fogorvosi asszisztens, reklámszervező szakmenedzser?

Figyelt kérdés
Ezen OKJ-s szakmák közül melyet lenne a legoptimálisabb elvégezni, melyik a legpiacképesebb, melyikkel lehet legalább 150000 ft-ot( ezt már tisztán, adók, és egyéb járulékok levonása után) keresni?
2014. márc. 4. 16:06
 1/7 anonim ***** válasza:

egyikkel sem..el vagy tévedve..

230.000 Ft havi bruttó fizetést diplomával nyelvvizsgával lehet kapni, és akkor sem kezdőként hanem pár év gyakorlat után.

Ezekkel nem hogy fizetésed 230.000 hanem állásod nem lesz.

Egyébként logisztika..akkor ha angol és német vagy angol mellé valami ritka nyelv jól megy.

2014. márc. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
sajnos igaza van az első válaszolónak. okj-s szakmával a kezed össze kell tenned a mai világban ha már minimálbért megkapsz. a komolyabb, nyilván nagyon fizetéssel járó feladatokat diplomások végzik, pl. bankokban psz-esek, vagy logisztikában- logisztikai menedzserek.
2014. márc. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Az első válaszoló: nem tudsz olvasni? 150000-et írtam nem pedig 230000-et.

2. Köszönöm a választ! :)

2014. márc. 5. 15:16
 4/7 anonim ***** válasza:

Kérdező nem tudsz szöveget értelmezni?????????????

Ahhoz hogy járulékok levonása után neked 150.000 Ft. fizetést utaljon a munkáltató bruttóban 230.000 Ft-ot kell kapnod. A kettő különbsége a járulékok, márpedig te kérdésedben az szerepel, hogy legalább 150000 ft-ot tisztán, adók, és egyéb járulékok levonása után szeretnél keresni.

Ha ilyen kérdést teszel fel, légy tisztában a bruttó és nettó fizetés fogalmával!!!

2014. márc. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Van olyan ismerősöm, aki banki szakügyintéző OKJ-val hosszú időn át több helyen nettóban 100-ezer Forinton felül keresett. Emellett pedig mostanában pont a diplomásokat nem keresik sehova. A diplomások nagy része utcaseprő vagy közfoglalkoztatott. Úgyhogy nem célszerű általánosítani.

Banki szakügyintéző szakképesítéssel sokat lehet elérni, ha az tényleg érdekli az embert.


Egyébként a Jogi asszisztens képesítés tudtommal beépült az Irodai asszisztens OKJ-ba.

Az Irodai asszisztens OKJ-val elvileg be lehet kerülni közszférába, tehát közalkalmazottként. Ez viszont mostanában nem könnyű.


Tehát így nem igazán lehet megmondani. Azt kell tanulni, ami tényleg érdekli az embert.

2014. márc. 9. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A jogi asszisztens képzés nem épült be az irodai asszisztens képzésbe..dehogy!

Csak már okj szakképző iskolákban nem oktathatják a jogi asszisztenseket, hanem kizárólag felsőoktatásban. Az a megtévesztő hogy nevet változtattak, most ahhoz hogy jogi asszisztens legyen valaki un. jogi felsőoktatási szakképzésre kell jelentkeznie, de a 2. év végén jogi asszisztens okj papírral távozik aki végez.

előttem szólónak..hogy a diplomások mind közmunkások..ekkora butaságot..

Érdekes módon még nem volt diplomám csak pályáztam és sosem sikerült elhelyezkednem, csak akkor vetek fel a ismerősöm volt az adott helyen és tényleg szükség volt a munkámra nagyon sok feladatot nem tudtak megoldani...diplomával nekem ajánlanak állást...van különbség jócskán fizetésben s státuszban is...

Én mg egy szösszenet...banki szakügyintéző végzettség tényleg jónak számított 6-8 éve. A banki szféra jól fizetett más szférákhoz képest, de a gazdasági válsággal és a bank adóval ez megváltozott jócskán.Hogy nem a diplomást veszik fel egy banki állásra???..ne ne viccelj, mintha sosem néznél álláshirdetéseket..vagy szakmunkást keresnek tényleg kétkezi munkára...vagy diplomást..a kettő között a legnehezebb állást találni...

2014. márc. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A diplomások nagy része nem egyenlő az összessel. De a diplomás ismerőseim munkanélküliek, illetve sajnos a munkanélküliséggel kapcsolatos hírekben is őket szokták kiemelni. Én csak arra akartam utalni, hogy ezzel kapcsolatban nem feltétlenül járna jobban. (Aztán természetesen szakirány-függő lehet a dolog.)

A jogi témával kapcsolatban így mondta valaki, illetve az irodaiban elkezdtek erősen jogot tanítani.

Egyébként én korábban rész-szakképesítéssel és érettségivel szintén nem találtam munkát. De elkezdtem egy teljes jogú OKJ-képzést és már az alapján kaptam állást. Tehát valamikor beválhat. Mindenesetre a kérdezőtől és az érdeklődésétől függ a dolog.

2014. márc. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!