Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 22 éves vagyok mindenből...

22 éves vagyok mindenből kiöregedtem. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Két szakmát "üldözök" már 18éves korom óta és most jutottam el oda,hogy sikerült annyi pénzt összeszednem ami kell a szakmához..de már öreg vagyok..betöltöttem a 21-et...sőőőt... teljesen tanácstalan vagyok mert estin vagy nem indulnak ezek a szakok már vagy horribilis összegeket kérnek el érte..most itt vagyok 22 évesen egy érettségivel..utálom magamat...
2014. márc. 6. 17:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Egyetemre menni sose késő :D
2014. márc. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ne hülyéskedj

Estire még van lehetőséged menni

2014. márc. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
az a baj,hogy nagyon sok helyen vagy teljesen megszüntették ezt a szakot vagy már csak nappalin van..
2014. márc. 6. 21:14
 4/7 anonim ***** válasza:
Könnyebb lenne, ha tudnánk, hogy mik is azok a szakmák, de így látatlanban én azt mondanám neked, hogy ha lehet, akkor próbálkozz egyetemre menni, és ha most úgy látod, hogy nem elegek mondjuk a pontjaid, akkor érettségizz újra az adott tárgyakból. Addig is tanulsz, és lesz célod.
2014. márc. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Te két szakról írtál az elején, most meg csak egyről

Semmi más nem lenne jó, csak (pont) az a kettő?

2014. márc. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat.A két szak valamilyen szinten kapcsolódik egymáshoz fogászati asszisztens illetve fogtechnikus..ma kaptam a harmadik kiszemelt iskolából a választ,hogy már nem indítják ezt a szakot..illetve volt még egy iskola ahol régebben volt esti képzésben lehetőség rá már ez is megszűnt..újra érettségiznem sajnos nagyon sok pénzbe kerülne és mivel mindent középszinten tettem le ezért nem elég arra a szakra amire szeretnék jelentkezni vagy ami érdekel.Olyan szakot pedig nem szeretnék választani amit nem szívvel lélekkel csinálok mert valószínűleg nem lenne motivációm se és nem lennék sikeres benne.
2014. márc. 6. 22:49
 7/7 anonim ***** válasza:

Vicces hogy 22 évesen kiöregedtél mindenből..mi lesz 40 évesen veled?

Nem írtad hol laksz hol keresel képzést?

Voltán már az Oktatási Hivatalban? - a lakóhelyed szerinti illetékesben-(Kormányhivatalon belül működik)

Ott tudsz segítséget kapni, hogy milyen képzésekre van engedélye a lakóhelyeden működő okj suliknak..ha megvan a lista akkor célzatosan tudsz jelentkezni.

Nem értelek, mit jelent az hogy "sikerült annyi pénzt összeszednem"??? Ha jól értem állami támogatott esti képzést keresel...mit kellett ahhoz összeszedni? Dolgozni tudsz esti okj mellett annak semmi akadálya, elvileg dolgozó felnőtteknek szervezik az ilyen képzéseket.

Nappalira már tényleg nem tudsz menni, mert csak 21 éves korig lehetsz közoktatásban tanuló. Viszont ha 18 éves korod óra ezt a két szakmát szeretnéd kitanulni (és megvolt akkor már az érettségid) akkor mi a bánatért nem iratkoztál be egy okj iskolába nappalira?? Nehogy azt mond hogy pénz miatt...mert ez a legnagyobb anomália amit mondhatsz erről, ugyanis diákmunkát tudsz vállalni könnyen és azt csak nappalis hallgatóknak/tanulóknak lehetséges...igaz nem fizet jól, de könnyen igazítod az iskolai elfoglaltsághoz a munkát..na meg a nyári szünetek azért ott vannak akkor lehet nyomni a munkát egész nap. Azt ne mond hogy rendes főállásban sima érettségivel annyit keresel hogy abból egy teljes fizetős tanfolyam árát gondoltad összeszedni..meg logikátlan az egész...minek gürcölni valamiért ami egyszerűbben megoldható és ingyen jár ha a szabályokat ismered?

Felsőoktatásról:

Nem kell minden szakra emelt érettségi...pl. pont idén indult egészségügyi felsőoktatásban dentálhigiénikus szak a Szegedi Egyetemen..van belőle nappali és levelező tagozat is..állami finanszírozott formában lehet tanulni. Itt a link...igaz a 2014-es felvételi eljárást lekésted..de 2015 szeptemberrel elkezdheted a tanulást...

[link]

Egy emelt érettségi 25.000 Ft. Ha ennyit nem tudsz kifizetni akkor milyen összeg az amit sikerült összeszedned?

Mint főiskolát végzett dentálhigiénikus sokkal többre mész mint pl. fogorvosi asszisztens...munkád is könnyebben lesz, diplomás fizetés. Nem mindegy a dolog...ja és nappalira is mehetnél még jövőre csak 23 éves leszel...

Hatalmas tévhitek vannak (másoknak is ) utána sem nézel semminek csak panaszkodsz..ennyi idősen a nappali sem késő..sokan lesznek veled egykorúak nappalin...

1. Van ösztöndíj egyetemen szociális alaptámogatás, ha tudod igazolni hogy egyetem előtt te tartottad el magad, szociális ösztöndíj)

2. 2. félévtől tanulmányi ösztöndíj ha jól tanulsz

3. Bursa Hungarica ösztöndíj

4. Ezek felett a nappalis hallgatóknak egyéb lehetőségek pályázatok...ami pénzt jelent (persze ehhez rendesen meg kell dolgozni..tanulni)

5. Lehetőséged van külföldön eltölteni tanulmányi félévet egyetem alatt

6. Diákmunkát tudsz vállalni..

7. Van kollégium...(pl SZTE-s hallhatóknak még a tömegközlekedés is ingyenes városon belül)


És zárnám azzal hogy én eü felsőoktatásban végeztem...és több pénzt tudtam összeszedni a fentebbi formában mint nappalis diák, mint a diplomás fizetésem jelenleg.

Akkor miről beszélsz? Mi késő...?

2014. márc. 7. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!