Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Vannak-e támogatott féléveim,...

Vannak-e támogatott féléveim, ha már végeztem egy főiskolát?

Figyelt kérdés

A 90-es években végeztem egy főiskolát,másodéves voltam amikor behozták, hogy tandíjat kell fizetni a felsőoktatásban. Harmadik évben tandíjmentes voltam viszont a negyedik évben, mindkét félévben tandíjat kellett fizetnem, aminek tényét és összegét bepecsételték a leckekönyvembe.

Vannak-e ezek után államilag támogatott féléveim és mennyi, ha egy teljesen más alapképzés BSc-jét szeretném levelezőn elvégezni ? (Ez a bizonyos szak indul államilag támogatott és költségtérítéses formában is.)



2014. márc. 6. 19:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Vannak még támogatható féléveid, pontosan 4 db.

Leírásod alapján te a bokros csomag idején jártál főiskolára.Ha ez a helyzet akkor te nem tandíjat hanem un. képzési hozzájárulást fizettél. Ebből kifolyólag sajnos állami támogatottnak minősülnek a főiskolás féléveid teljes egészében.

Viszont ha teljesen biztos akarsz lenni a dologban akkor a főiskolától ahova jártál kérjél igazolást, hogy hány állami félévet használtál el.

A 12 félévből ami jár mindenkinek jelenleg, levonod a fősuli válaszában adott félévek számát, és azt elhasználhatod jelenleg tanulásra.

Lehet alap és mesterképzés de egy osztatlanba is belekezdhetsz..csak tanulás közben ha elfogynak a félévek utána áttesznek fizetősre.

2014. márc. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, ha már van egy diplomád, akkor a második már mindenképp fizetős. Kivéve ha alapszakos diplomád van és mesterképzésre mennél, akkor a mester még lehet ingyen.
2014. márc. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

2-es válaszadó rosszul tudod...ez itt a gyakorin annyira nyomják, pedig nem igaz....

Jelenleg a 2011-es Nemzeti felsőoktatási tv. van hatályban, Semmilyen korlátozás nincs ara vonatkozóan hogy mire használhatja fel valaki az állami féléveit..akár 3 FSZ képzést is végezhet államin, az is kitelik a 12 félévből..

2-es amit írsz az az előző 2005. évi CXXXIX. Felsőoktatási törvényben volt benne, de a törvényt a 2011-es Nemzeti felsőoktatási tv. hatályon kívül helyezte...

2014. márc. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Itt ( [link] azt írják:

"mivel mindegyik, 2006. január 1. előtt szerzett oklevél esetében hét államilag támogatott félév felhasználását kell vélelmezni (kivéve, amennyiben a jelentkező/hallgató a vélelmet igazolással megdönti)."

Ez vajon másutt is így van ? (Nem Pécsre szeretnék menni, hanem Miskolcra.) Mert eszerint lehetne 5 támogatott félévem...kivéve ha tudnék igazolást szerezni az egykori főiskolámtól, hogy több van. Az nagyon jó lenne, mert 7 félév Miskolcon kerülne összesen 1,4 millióba és jó lenne minél jobban lefaragni belőle.

2014. márc. 6. 21:40
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez nem egyetemenként van hanem általános szabály, ha a felvételinél nem írsz be féléveket csak azt hogy van felsőfokú végzettséged akkor 7 félévet vélelmeznek. (én írtam a Bokros csomagos hozzászólást)

De elmondok egy esetet..pont a ME-re járok.

Múlt év nyár eleje, egy évfolyamtársam volt abban a cipőben mint te. Szóval ő is a 90-es években a Bokros csomag idején járt egyetemre, 11 félév alatt végzett az ELTE BTK-n. Fizetett képzési hozzájárulást, bele van pecsételve az akkori indexébe, abban a tudatban jelentkezett államira hogy neki járnak a támogatott félévek. De volt egy egyetemi hiv. levél minden állami támogatott hallgatónak, hogy szerezze be az igazolást onnan ahol járt már felsőoktatásba, hogy hány félévet használt el. Neki ez ELTE 11 félévről állított ki igazolást, hiába fizetett annó. Csak a bibi az volt, hogy ilyen formán ő már 15 állami félévét használta...utólag kellett befizetnie mindent, ha gondolod privátban elküldöm a levelezést amit jogász tanácsolt neki..elég nagy sz--ban volt. Szóval kérjél igazolást..az a biztos...de szerintem neked 8 félévről fognak kiállítani igazolást...

2014. márc. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!