Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Másoddiplomás képzésre jelentk...

Másoddiplomás képzésre jelentkezéskor, nyelvvizsga hiányában bennragadt diploma nem számít diplomának?

Figyelt kérdés

Egyetemi végzettségű tanár vagyok(5 éves,osztatlan képzés),2 nyelvvizsga kell a diplomához,de még csak egy van.Évekig tanítottam,de az új törvény miatt már nem taníthatok.Alig bírtam elhelyezkedni a jelenlegi állásomba.

Jelenleg minimálbért kapok,van,hogy olyan kenyeret eszek,amiről le kell vagdosnom a penészt,mert még kajára sincs pénzem.Szeretnék kilépni ebből és továbbtanulni.



2014. márc. 8. 08:18
 1/9 anonim ***** válasza:

nem tudsz jelentkezni..hiszen diplomára épülő képzést céloznál meg, neked meg pont az nincs...

eleve nem értelek...egy nyelvvizsgát csak könnyebb összehozni mintegy egész szakot elvégezni..

Viszont miből fizetnéd a tanulmányadat ha ennyire nincs pénzed?

Minimum 10 félévet elhasználtál állami az 5 éves osztatlan képzésedhez..ha akkor nem csúsztál van még 2 állami féléved..utána csak fizetős lehetsz...

2014. márc. 8. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem szakirányú képzésre mennék,hanem teljesen más területre.

Az a problémám,hogy nekem hagyományos érettségim van,(még akkor nem létezett emelt szintű)ezért vagy emelt szintűt kell tennem,vagy diploma alapján is kérhetem a pontozást.A kérdésem is erre irányult,hogy ebből a szempontból diplomásnak számítok-e.

2014. márc. 8. 09:58
 3/9 anonim ***** válasza:
Milyen szakos vagy?
2014. márc. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Talán MSc-re tudnál jelentkezni, ha ezért van egy ny.vizsgád (már ha úg yvennénk, hogy megvan a BSc-d)
2014. márc. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"De az új törvény miatt már nem taníthatok"-

ez igaz?

2014. márc. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem..hidd már el..ha nem adták ki a diplomád akkor hiába jelentkezel, a dokumentum pótlási határidőig legkésőbb be kell küldened a diploma másolatot az érvényes jelentkezéshez..ha ez nem teszed nullázzák a felvételi pontjaidat..hiába jelentkeztél...szóval ha jót akarsz magadnak bármi áron is de megszerezed azt a 2. nyelvvizsgát...utána már változik a helyzeted..
2014. márc. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Esetleg egy új szak, ami nem diplomára épül? Bármire jelentkezhetsz, ami BA (esetleg a néhány osztatlan szak bármelyikére is). Ha olyan városban laksz, ahol van főiskola, akkor nem kell itt hisztizni, hogy az egyetem pénzbe kerül, bár esetedben már fizetni kéne a képzésért, ez legrosszabb esetben diákhitellel megoldható (ha eddig nem vettél fel, mert max. 10 félévig jár, ha nappalira mégy, akkor szociális és később tanulmányi ösztöndíj is kitesz pár tízezret valószínűleg. De tandíjon kívül azért nem nagyon van költség, a legtöbb szakon full felesleges a tankönyveket is megvenni, azért a tanszéki/kari/egyetemi könyvtárakban (amelyek ingyenesek szoktak lenni) valószínűleg minden megvan.


Ha nincs diplomád, akkor nyilván nem mehetsz másoddiplomás képzésre, hiszen hogyan bizonyítod, hogy van diplomád? Nem tudod beszkennelni például. De a konkrét iskola honlapján nézd meg, hátha van kivétel.

2014. márc. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat.Egy-egy kérdésre válaszolnék. Magyar szakos tanár vagyok,5 év alatt végeztem el az egyetem 5 évét,államin.

Az új törvény alatt azt értem,hogy eddig nyelvvizsga hiányában is taníthattam,mert az addigi törvények ezt lehetővé tették,hiszen elvégeztem a sulit,leállamvizsgáztam stb.Jelenleg ez lehetetlen,mert Magyarországon egy magyar szakos tanárnak,aki magyar nyelvet tanít,magyar iskolában, magyar gyerekeknek két idegen nyelv tudásáról kell papír.(számomra ez a vicc kategórája)Le kell tennem a nyelvvizsgát kényszerítő körülmények miatt,a későbbi nyelvhasználat hiányában a vizsga végének pillanatától fogva intenzív kopásnak indul,(dehát mit számít,éltessük a nyelviskolákat!)mert Kosztolányit biztos,hogy magyarul fogom tanítani.Ha mindez meg fog valósulni,akkor már csak 9000 ft-tal fogok kevesebbet keresni,mint a mostani munkahelyemen a szakmunkást végzett sofőrök.Huszonév tanulás után.Elég bizarr.

Ezért szeretnék tovább tanulni,de abból már csak jövőre lesz valami,és akkor már kérhetem a diploma alapján történő pontszámítást.Egyébként jogi karra akarok menni,mindig is érdekelt és több lehetőséget látok benne.

2014. márc. 11. 13:00
 9/9 A kérdező kommentje:
Azért haragszom ennyire a nyelvvizsga követelményre,mert én még oroszul tanultam a gimiben is.
2014. márc. 11. 13:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!