Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nyelvvizsga hiányában nincs...

Nyelvvizsga hiányában nincs diplomám, de leállamvizsgáztam. Így még térítésmentesen jelentkezhetek egy másik bsc szakra?

Figyelt kérdés
Gépész levelezőre akarnék menni, de nem tudom, hogy térítésmentesen csinálhatom e, ha nem adták még oda a diplomát.

2014. febr. 27. 20:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Nincs összefüggésben a kettő. Mindenkinek van 12 állami féléve amivel gazdálkodhat. Ha államis voltál első szakodon akkor ebből a 12-bő használtál el valamennyit 6-ot 7-et attól függ meddig tartott a képzés.

Azt biztos tudod hogy a jelentkezési határidő lejárt 02.15-én, legközelebb az augusztus pótfelvételin tudsz jelentkezni, de akkor csak fizetős szakokat hirdetnek meg.

Térítésmentes jelentkezés nincs, mert a 9000 Ft-t ami a felvételi eljárás díja ki kell fizetni, pótfelvételin ez 5000 Ft.

Ha van még a 12 állami félévedből akkor mehetsz állami támogatottan tanulni (ha felvesznek), ha elhasználtad a 12 félévet akkor nem.

2014. febr. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A kettőnek nincs köze egymáshoz, ha felvesznek államilag támogatottra, akkor mehetsz.
2014. febr. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A jelentkezésre megvolt a határidő

(ami egyszer van egy évben) Ha arról lemaradsz,

hogy akarsz jelentkezni

2014. febr. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom csak az első alapképzés ingyenes, hiába marad az embernek 3-4-5 féléve az csak mesterképzésre fordítható.

Mivel az első képzésedet elvégezted, így egy másik alapképzés esetén már csak költségtérítéssel jelentkezhetsz, viszont masterre még mehetsz államin.

2014. febr. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

előttem válaszoló rosszul tudja, már bármire felhasználható a 12 félév, korlátozás ilyen formán nincs ha valaki 2 db. 6 féléves BSC diplomát szerez államin akkor megteheti a jelenlegi Nemzeti Felsőoktatási Törvény szerint.

Jelentkezési lehetőség meg évente 3-szor van...igaz pótfelvételin csak fizetős helyek vannak, de keresztfélévvel is indulnak szakok...

2014. febr. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez akkor is igaz, ha 2007ben kezdte az ember az egyetemet vagy csak az újakra vonatkozik?
2014. febr. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mindenkire vonatkozik.
2014. febr. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!