Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek melyik éri meg...

Szerintetek melyik éri meg jobban mérnökinformatikus vagy gazdaságinformatikus?

Figyelt kérdés
Mind két szakot bejelöltem most jelenleg a gazd.infó van elől de ugye még van lehetőségem változtatni, és még mindig vacillálok melyik lenne jobb melyik érné meg jobban érdekel a gazdaság és az informatika is. A mérnökinfó is érdekel csak ott félek az fizikától és hogy nagyon műszaki inkább villamosmérnök felé hajló lesz, ezért maradt a gazd.infó elől. Későbbiek szempontjából melyik lenne érdemesebb elvégezni?

2014. márc. 10. 19:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Vagy közgázra menj, vagy infóra, ne menj erre a szakra mert mindkettőből csak az alapokat adja.


"Összefoglalva elmondhatjuk, hogy a gazdasági informatika szakon nagyon jó általános IT szakembereket képeznek, akik iránt gyenge kereslet van a piacon"


[link]


Ha meg félsz a fizikától, akkor ott van a programtervező informatikus szak, kevesebb szokott lenni a ponthatár (300 körül),és nincs fizika.

2014. márc. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy akik a bgf-re mentek gazdinfó szakra 100x megbánták, itt is nyugodtan utánaolvashatsz, nem tanulnak igazán semmit, nem mélyülnek el se a gazdasági se az informatikai részbe, ezért otthon kell saját magadnak megtanulnod pluszba a dolgokat, hogy piacképes legyél. Csak akkor meg mire az egyetem? Ezért is jobb egy sima infó szakra menni. Ha pedig a gazdasági érdekel akkor ott is a matekosabb szakokon, alkalmazott közgáz, pénzügy stb. kívül nem érdemes másra menni.
2014. márc. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat akkor szerintem felhozom majd első helyre a mérnökinfót. Tudom hogy mind 3 szakba van programozás de programtervező nem akarok lenni azt kapásból ki is zártam oda nem jelentkeztem, csak gazd infora és mérnökre, de a gazdaság miatt megtetszett a gazdinfó ezért ezt gondoltam elsőnek de akkor szerintem változtatok. A mérnökinfó már csak a nevéből hangzóan is szerintem jobb álláslehetőségeket kínál.
2014. márc. 21. 17:04
 4/5 anonim ***** válasza:
Mérnökinfón is lesznek gazdasági tantárgyak, persze nem annyi mint gazdinfón, de pont annyi, amennyi szerintem egy informatikusnak kell. Mikro- és makroökonómia, menedzsment és vállalatgazdaságtan, üzleti jog... És igen, elhelyezkedésbe is jobb, viszont meg fogsz vele szenvedni, főleg ha a bme-re mész.
2014. márc. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mérnökinfó vagy PTI.
2014. ápr. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!