Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A BME-n az Óbudaihoz képest...

A BME-n az Óbudaihoz képest mennyire gyakorlatias és színvonalas az oktatás?

Figyelt kérdés

Mérnökinfó, Villamosmérnök, Gépészmérnök szakokra vagyok inkább kíváncsi meg a BME-n a járműmérnöki az milyen.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2014. márc. 11. 18:37
 1/3 anonim válasza:

Gyere a Miskolci Egyetemre, az a jó! Főleg az anyagmérnöki.

Na de viccet félretéve: így névből adódóan, meg egy két ismeretre támaszkodva azt mondom neked, hogy elég színvonalas kellene, hogy legyen az oktatás, mivel nevéből eredően is műszaki egyetem. Mivel műszaki téma, ezért elég komolyan kell, hogy vegyék. Kutakodj ismerősök után, akiknek valakije oda járt, hogy megtudj kicsit többet.

Kicsit elkanyarodok a kérdéstől, és mondom az én tapasztalataimat. (persze ezt ne vedd készpénznek, ettől sokkal eltérőbb vélemény is lehet..)

A Miskolci Egyetemen pl a mérnökinfó kegyetlen kemény. Aki nem leleményes, és ha nem érdekli a téma, és ha nem tanul, akkor egy büdös pontot nem tud szerezni egy ZH-n se. (persze általánosítva lehet ez így mindenhol) De ha tanul, és érdeklődik, még akkor se biztos, hogy jól teljesít (biztos forrásból). Kegyetlenül buktatnak, nem restek visszahívni az embert negyed-ötödjére sem. A villamosmérnöki is kemény, de innen nem hallottam iszonyatos tárgyakat meg szarakodásokat (még). A gépészmérnöki itt egy kegyetlen életmód! :D Ha érdekel, mesélhetek.

2014. ápr. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A BME elméletibb inkább, de persze azért gyakorlat is van bőven. Amennyire én látom, az a szemlélet, hogy a gyakorlatot meg lehet tanulni később bármikor a munkahelyen, meg munkahelyenként úgyis változik, viszont egy kőkemény elméleti háttértudásra szert tenni később már nem lesz lehetőség, így az a fontosabb. ÓE nem tudom.
2015. jún. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom én egy pesti technikumba jártam gimi után 4 évig (két szakma) és nekem valamiért az volt a tapasztalatom, hogy a bme csak erőlködik, hogy hu ők fellegvárasak... kandón meg azt láttam, hogy gyere ide, te is meg tudod csinálni, "5 alkatrész az egész", aztán örülsz a fejednek és közbe ez egy "robot" (csak egy példa a robot)

nem járok sajnos kandóra de nagyon oda akarok menni, most újra fogok érettségizni.

2015. szept. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!