Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 9-10 osztály elvégzése, de...

9-10 osztály elvégzése, de hogyan? Van korhatár?

Figyelt kérdés

Nos. 24 vagyok, és szeretném letenni a 9-10 osztály, majd tanfolyamon szakmát és idegen nyelvet szerezni.

Levelezoin vagy estin ennyi idosen van eselyem?



2014. márc. 14. 22:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Van, pl. Sz.M.Pál Gimi Bp-en, ott van felnőttképzés, és jelenleg ingyenes. Korhatár persze nincs, van aki 30 évesen vág neki. De jobb ha előveszed az általános iskolás könyveidet és kiolvasod mielőtt a padba ülsz, mert ugyan van ismétlés meg felzárkóztatás, de előjönnek azok a dolgok amik évekkel ezelőtt (ami miatt akkor nem végezted el), és most le kell győznöd, mert van célod!
2014. márc. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
estigimi..én is oda járok és vannak oszt.társaim akik 40 évesek is elmúltak..21F
2014. márc. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Ha itt nem teszem fel a kérdésem szakma nélkül maradok, ugyanis a munkanélküli azt mondta menjek fizetôs tanfolyamra mert elmondásuk szerint kicsúsztam a korhatárból.

Köszönöm szépen :)

A tanulmányaimat édesanyám halála miatt hagytam abba 18 évesen, mert az akkor 15 és 11 éves hugaimra felvettem a gyámságot, és dolgozni mentem, hogy ne kerüljenek intézetbe....Most, hogy ôk sínen vannak, kisebbik szakiskolába jár, nagyobbik érettségire-melette dolgozik, szeretném a saját életemet is egyenesbe hozni, fôleg, hogy van munkahelyem és már van egy kislányom is. Egyébként tanulmányi eredményeim alapján (9.osztályt megcsináltam, 10.-et elkezdtem) simán meglenne 1-2 hónapos felkészüléssel, mert szín 5-ös voltam.

2014. márc. 15. 08:01
 4/13 A kérdező kommentje:
Egyébként megjegyezném, azoknak akik esetleg idetévednének rosszindulatú szándékkal: Nekem is mások voltak az életcéljaim, és nem a linkség vagy hanyagság miatt nem léptem tovább-ergo: Nem kell lenézni azt aki egy plázában fiatalon a wc-t sikálja., vagy egy büfében mosogat! (ugyanis velem elôfordult, hogy tizenéves lányok minden analfabéta, tanulatlan csöves, és egyéb jelôvel ilettek munkám közben) Semmivel sem vagyobb hülyébb, vagy kevesebb ember, csak a sors közbeszólt....
2014. márc. 15. 08:19
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
na várj..a 9.10.osztályt vagy akár az érettségit is még elvégezheted ingyen.de szakmád még akkor sincs...
2014. márc. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
ha szakmát akarsz valóban szakmát tanfolyamra kell menned.amiröl hallottam azt is h az első 23 éves korig ingyenes.meg azt is hogy mindenkinek ingyenes az első mindegy h hány éves
2014. márc. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Igen, tudom.

Elsô körben a 9-10 osztályt szeretném letenni, majd tanfolyamon szakmát szerezni. A munkanélküli finanszírozza az 1.szakmát, de azon területek melyek érdekelnek, mind 10.évfolyam elvégzése után választhatók. Ezért (és mert közben el kell tartanom a lányom) rövitávon ezt látom megoldásnak, persze késôbb mindenképpen szeretnék érettségit! Mondjuk a 9. osztályimegvan, de a 10 már nincs,...

Amúgy mi a menete ennek? Egyszerûen csak besétálok bármelyik gimibe, hogy szeretnék jelentkezni, vagy hogy mûködik? Szakirányilag keressek?

2014. márc. 15. 09:46
 8/13 A kérdező kommentje:
Igen, ezt jól tudod. A munkanélkülin keresztül kortól függtlenül díjmentesen szakmát lehet tenni. Élhetnék is ezzel a lehetôséggel, de az általam érdekelt képzések 10.-es alapkövetelményesek. szabó és bizti ôr pedig nem alarok lenni :)
2014. márc. 15. 09:51
 9/13 anonim ***** válasza:
akkor annyi hogy bemész egy gimibe ahol esti vagy levelező oktatás is van és beiratkozol..amugy hol laksz?
2014. márc. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
52%
Fővárosi vagy?
2014. márc. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!