Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Csak érettségi tantárgyak?

Csak érettségi tantárgyak?

Figyelt kérdés

Hallottam, hogy van olyan lehetőség, hogy egy iskolában csak érettségi tantárgyakat tanítanak, és rövidebb idő alatt lehet érettségizni. Nekem van 10.-es bizonyítványom, így az idő még rövidebb. Hogyan működik oda a felvételi? Hány éves kortól hány éves korig? Vagy csak a 8.-os vagy 10.-es bizonyítvány számít, a kor nem?

A segítségért nagyon hálás lennék. :)



2013. dec. 8. 14:26
 1/10 anonim ***** válasza:
Én ilyet még nem hallottam... a felnőttoktatásban, esti iskolában is vannak plusztárgyak, csak nem feltétlenül 4 évig. Ráadásul mivel öt tárgyból kell érettségizni, és 4 van ebből megszabva, az ötödik választottnak mindenki kötelezően ugyanazt tanulja? Nem tudom elképzelni ezt a rendszert.
2013. dec. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Úgy tudom, hogy az ötödiket mindenki maga választja meg, és a többi "töltelékórára" nem jár be, illetve nem vizsgázik belőle és nem ír dolgozatot sem.
2013. dec. 8. 14:32
 3/10 anonim ***** válasza:

Esti tagozat?

Kérdezd meg esti tagozatos gimiben

2013. dec. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hallani én is sok mindent tudok, de nem árt odafigyelni, hogy kitől, hol, mennyire megbízható forrásból hallasz valamit. Az érettségi feltétele a középiskola elvégzése, a középiskola meg nemcsak érettségi tárgyakból áll. Szóval nincs ilyen lehetőség.
2013. dec. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
én levelezőre jártam 3 éves volt és az utolsó évbe volt így akkor már nem volt kémiám stb nálúnk nem volt felvételi kritérium. de ne hid hogy ez miatt sokkal könnyebb lesz.
2013. dec. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Legutolsó, azért a legtöbben még nyolc általánossal is jobban ismerik a magyar nyelv használatát.
2013. dec. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia! Esti gimibe járok. Nekem megvan a 9. osztályom, így 3 év alatt lesz érettségim. VIszont az első évben 2 osztályt végzünk el. Első félév 9., második félév a 10. osztály. Nem csak érettségi tárgyak vannak. A mai napunk pl. Fizika, földrajz, kémia, töri, töri és 3magyar... Csütörtökön meg 3 nyelv, 3 matek és biológia. Fizika, kémia, biosz nagyon nehéz, mégis kell tanulni ( pedig nem kötelező tárgy.) Sőt, jövőre bejön még az informatika is... És minden dolgozaton ott kell lenni, nem biztos, hogy lehet pótolni ( bár nálunk csak 1 tanár nem engedte, de kiderült, más osztályban nála is lehet :) )

Valamint itt is vannak kötelezők, stb.. És aki nem tud bemenni, bizony nagyon lemarad. Elég sok óráról hiányoztam már sajnos, és nagyon nehéz így az anyag. Ráadásul sokan nem is tudnak nagyon tanulni, munka, háztartás, gyerek mellett... Így nekem is akkor van esélyem tanulni, ha bent vagyok... Amúgy elvileg 18 éves kortól lehet ( bár egy ot-m 16 éves), és van egy házaspár osztálytársam is, de ők még nem jöttek be...)Ha nincs elég jegy, osztályozó félévkor, év végén...A felvételi úgy működik, hogy bemész személyesen, vagy felhívod őket. Attól függ, hol laksz, illetve neten érdemes körülnézni, hol van hozzád legközelebb... Kifizeted a tandíjat ( ez is változó), és bejársz.. Figyelsz, tanulsz, nem lógsz... + költség a könyvek, és a vizsgadíj...

2013. dec. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :)

Ha külön tandíj meg vizsgadíj van, akkor tárgytalan a dolog, nem hiszem, hogy lenne lehetőségem kifizetni... :S

2013. dec. 18. 01:34
 9/10 anonim ***** válasza:
Nálunk évente 11000Ft a tandíj ( ha ismételsz, akkor szerintem nem), és jelenleg 52000 a vizsgadíj. + a tankönyvek...
2013. dec. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egyébként a tandíj szerintem elég változó. Pár éve megpróbálta tesóm egy alapítványinál, ott pl 1500 volt havonta... Így egyben kell kifizetni, viszont olcsóbb....
2013. dec. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!