Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakmával érdemes...

Milyen szakmával érdemes kimenni Németországba vagy Ausztriába?

Figyelt kérdés
Jelenleg 11.osztályos vagyok jövőre érettségizek és már régebb óta tervezem hogy az alábbi országokba költözzek/dolgozzak és ha sikerül állampolgárságot is elérni majd.A kérdésem hogy milyen szakmával van esélye egy embernek a mai világban kint,amivel többnyire talál munkát illetve ne rabszolgamunkája legyen azért minimálbérért? 10 évig tanultam angol nyelvet,de németül alapfokon tudok(ezt a készségemet majd bővíteni fogom szakmán)A nyelvérzékem elég jó,4 nyelven beszélek társalgási szinten de csak angolul folyékonyan:\. Továbbá a gasztronómiában elég jó vagyok és a családomban vannak szakácsok és főzni is valamennyire jól tudok.A gasztronómiai útirány kifizetődő lenne? a válaszokat előre is köszönöm!:) 17/f

2014. márc. 16. 19:42
 1/3 Vookie ***** válasza:
Jó szakembereket mindenhol, minden ágazatban kétségbeesve keresnek. Ha jól beszélsz németül, és szorgalmas vagy, a gasztronómiában tuti állást találsz. A környékünkön (közép-nyugat) majdnem minden vendéglátós felszolgálókat és szakácsokat keres, sok magyarral is találkoztam már ilyen helyeken. Ami fontos: a németek nem csípik azokat, akik kijönnek dolgozni, de mindenben a kezüket kell fogni, mert egyedül nem tudják az ügyeiket intézni. Ha aktuális lesz, keress meg inkább valakit, aki kiismeri magát és próbáld meg önállóan megoldani a szállás/hivatalok/folyószámla stb. ügyeket. És gondolj a honvágy-témára is! Jó páran inkább feladták a biztos melót, mert nem bírták ki a család és barátok nélkül.
2014. márc. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ezt azért gondold át még egy párszor, mert a vendéglátásban németben is gyengén fizetnek. Szóval nem egy Traum Job. Inkább valami mást tanulj, ahol keresni is lehet, nem csak megélni. Angol nyelvtudással informátikát ajánlanám, ha értesz hozzá.
2014. márc. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Barista jól keres?
2018. okt. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!