Megtehetik azt, hogy nem engednek érettségizni?

Figyelt kérdés

Németet tanulok az iskolában, de van angol nyelvvizsgám és úgy gondoltam, hogy angolból eredményesebb érettségit tudnék letenni. Ezért beadtam az érettségi jelentkezést angol nyelvből, amiből osztályozót kell tennem. Ez ellen látszólag nem is volt semmi kifogásuk de az osztályfőnökömmel-(egy rosszindulatú, az osztályért soha ki nem álló ember)- volt egy kis összetűzésem. Egy tárgyi súlyát tekintve semminek mondható ügyet felfújt( bevittem a laptopomat az iskolába itt kértem egy hangszórót, hogy tudjunk az osztállyal szerenád dalokat válogatni, ezt egy óra végén, kicsengetés után elkezdtük de a tanár még bent volt. Ő kérdezte, hogy mit csinálok, elmondtam erre mondta, hogy beszél az ofővel. Erre bejöttek és az osztályfőnök elkezdett acsarkodni össze-vissza, elkérte az ellenőrzőmet, én az előttem lévő asztalra akartam dobni, onnan leesett mondta, hogy vegyem fel én nem vettem és kimentem a teremből. Azért tettem ezt, mert szerintem nem volt jogos a felháborodása, meg csak azért tette, mert ez volt az elvárás(a tanár aki szólt igazgató helyettes), szóval ha csak egyedül jött volna be szerintem nem szólt volna semmit.)

Ezután tegnap behívattak az igazgatóiba ahol az igazgató elkezdett oltani, hogy nem fogja engedni, hogy osztályozót tegyek, az osztályfőnök is mondta, hogy nem fogja javasolni, hogy megszavazzák meg ilyenek. Igazgatói megrovást kaptam a szerintem semmiért....de amikor az egyik gyerek orrba vágta a másikat az egész folyosó tiszta vér volt az nem kapott SEMMIT...ez kicsit vicc szerintem, mert ő egy törvény által is minősített cselekményt valósított meg...

Vélemény? Megtehetik, hogy nem engedélyezik?

Tanulmányi átlagom félévkor kb 4,2-3



2014. márc. 22. 08:42
1 2
 1/17 reptoid ***** válasza:
31%

Megtehetik, persze.


Sajnos az iskola nem egy demokratikus intézmény, erős alá- és fölérendeltség van.

Ha te alul elkezded verni a nyálad - mindegy, hogy jogosan vagy sem -, akkor azt felül nem igazán fogják tolerálni. És mivel ebben a helyzetben te húzhatod csak a rövidebbet, ezért jó átgondolnod előre minden lépést.


Egyébiránt nem baj, hogy a kiállsz a vélt igazadért, csak mindig tartsd majd szem előtt, hogy mekkorát eshetsz, ha nem úgy alakulnak a dolgok, ahogy elképzelted.

2014. márc. 22. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
59%

Az biztos, hogy eléggé bunkó voltál az osztályfőnökoddel (ahogyan leírtad az esetet, nem hiszem el, hogy már az igazgató helyettesnek is annyira diplomatikus módon válaszoltál).

A törvény szerint pedig a házirend határozza meg az osztályozó vizsga feltételeit. Ha a rossz magatartás kizáró ok, akkor így jártál.

2014. márc. 22. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
39%

törvény által is minősített cselekményt valósított meg


hát ha a suliban is játszod az eszed, nem csoda, hogy utálnak.

2014. márc. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
22%
Azt nem tehetik meg, hogy nem engednek érettségizni, de azt hogy nem tehetsz osztályozót azt igen. Ha amúgy is tudod, hogy ilyenek a tanárok, akkor minek laptopozol órán? Ellenőrzőt meg nem kell dobálni, mert attól nem lesz jobb. Szerintem azért mentél ki a teremből mert megalázó lett volna neked felvenni az ellenőrzőt (mert akkor az csináltad volna amit az oszi mondott jajaj) inkább kimentél, hogy hősként tekintsenek rád...
2014. márc. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 reptoid ***** válasza:
74%

Viszont az érettséginek a feltétele, hogy teljesítse az iskola által előírt tantervet. Ha nem tesz osztályozót, nem lesz jegye, nem érettségizhet.


Mondjuk kicsit komplikált lehet a sztori, mivel azt írja a kérdező, hogy szerenádra készülnek, tehát gondolom végzős. Ilyenkor csak az állhat fenn, hogy ő nem tanult angolt a suliban, különben már lenne jegye, vagy kapna automatikusan évvégén. Amíg pedig nincs érettségi bizonyítványa, csak olyan tárgyból érettségizhet, amit "tanult" is, magyarán van belőle jegye.

2014. márc. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
40%
Kérdtél előzetes engedélyt arra hogy bevidd a laptopot iskolába? mert a legtöbb házirendben benne van hogy nagy értékű tárgyat tilos bevinni engedély nélkül..
2014. márc. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
34%
Az első négy válasz teljesen jó és igaz, de le van pontozva , jaa értem...
2014. márc. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Ha minden kötél szakad, független, iskolán kívüli vizsgabizottságnál tehetsz osztályozó vizsgát, de ehhez - a sors iróniája - az igazgatóhoz kell benyújtanod a kérelmet, aki továbbítja a Kormányhivatalnak. [link] Ezt a tanév vége előtti 30. napig meg kell tenned és párezer forintba kerül, de ha emellett döntötök, akkor átvételi elismervényt írass alá az igazgatóval, (tehát egy másolaton aláírja, hogy átvette), mert még a végén letagadja. De azért nagyon durva lenne, ha nem engednének érettségizni, ilyen szinten nem szólhatnak bele az életedbe egy pitiáner sértődős ügy miatt. Úgyhogy először szülői aláírással adjatok be egy kérvényt a saját iskoládban letehető osztályozó vizsgára odaírva mellé az indokot, hogy érettségi miatt kell, szerintem a méregből eredő szóbeli fenyegetés nem jelenti azt, hogy tényleg el fogják utasítani. Ez neked a rendes érettségid vagy előrehozott? Mert nagyon nem mindegy! Ha rendes, akkor nem kaphatnál érettségi bizonyítványt, és az nagyon durva lenne!
2014. márc. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
ha a tanév vége előtti 30 nappal nyújtja be, akkor már rég megvolt az írásbeli érettségi...
2014. márc. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

A 12.-eseknek korábban van a tanév vége ...

Közben rájöttem, hogy végzős vagy, ki van zárva, hogy ne engedjenek osztályozó vizsgázni, mert akkor nem kaphatnál érettségi bizonyítványt, ezt azért nem fogják meglépni. Szépen írásban add be a jelentkezést az osztályozó vizsgára, addigra majd elpárolog a dühük. Nem vall valami kiváló pedagógusra, ha egy pitiáner szemtelenkedés miatt olyannal ijesztgetik a tanulót, amit úgysem tesznek meg.

2014. márc. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!