Megtehetik azt, hogy nem engednek érettségizni?

Figyelt kérdés

Németet tanulok az iskolában, de van angol nyelvvizsgám és úgy gondoltam, hogy angolból eredményesebb érettségit tudnék letenni. Ezért beadtam az érettségi jelentkezést angol nyelvből, amiből osztályozót kell tennem. Ez ellen látszólag nem is volt semmi kifogásuk de az osztályfőnökömmel-(egy rosszindulatú, az osztályért soha ki nem álló ember)- volt egy kis összetűzésem. Egy tárgyi súlyát tekintve semminek mondható ügyet felfújt( bevittem a laptopomat az iskolába itt kértem egy hangszórót, hogy tudjunk az osztállyal szerenád dalokat válogatni, ezt egy óra végén, kicsengetés után elkezdtük de a tanár még bent volt. Ő kérdezte, hogy mit csinálok, elmondtam erre mondta, hogy beszél az ofővel. Erre bejöttek és az osztályfőnök elkezdett acsarkodni össze-vissza, elkérte az ellenőrzőmet, én az előttem lévő asztalra akartam dobni, onnan leesett mondta, hogy vegyem fel én nem vettem és kimentem a teremből. Azért tettem ezt, mert szerintem nem volt jogos a felháborodása, meg csak azért tette, mert ez volt az elvárás(a tanár aki szólt igazgató helyettes), szóval ha csak egyedül jött volna be szerintem nem szólt volna semmit.)

Ezután tegnap behívattak az igazgatóiba ahol az igazgató elkezdett oltani, hogy nem fogja engedni, hogy osztályozót tegyek, az osztályfőnök is mondta, hogy nem fogja javasolni, hogy megszavazzák meg ilyenek. Igazgatói megrovást kaptam a szerintem semmiért....de amikor az egyik gyerek orrba vágta a másikat az egész folyosó tiszta vér volt az nem kapott SEMMIT...ez kicsit vicc szerintem, mert ő egy törvény által is minősített cselekményt valósított meg...

Vélemény? Megtehetik, hogy nem engedélyezik?

Tanulmányi átlagom félévkor kb 4,2-3



2014. márc. 22. 08:42
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is csak ijesztegetnek,amelyik kutya ugat,az nem harap.Csak a szájuk járt,bár minden rosszindulat nélkül mondom,hogy tanácsos lenne meghúznod magad arra a 1,5 hónapra.:)
2014. márc. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
51%
Mikor lesz az osztályozó?
2014. márc. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
31%
Azért én sem kockáztatnék, ha ennyire vicsorítanak
2014. márc. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
ja, előbb van nekik a tanév vége, de még annál is előbb az érettségire való jelentkezés határideje...
2014. márc. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Nyilván jelentkezett az érettségire, te azt hiszed, hogy itt mindenki hülye, csak te vagy okos?
2014. márc. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
30%

Az első négy válasz nem teljesen jó, és főleg nem hasznos.


A jelentkezés ugyanis nem egyoldalú dolog a tanuló részéről, azt az iskolának el is kell fogadnia. Ha elfogadták, akkor vállalták, hogy osztályozó vizsgát tartanak neked. Különben el kellett volna utasítaniuk a jelentkezésedet.

Csak úgy tudják megakadályozni az érettségit, ha megbuktatnak az osztályozón, és ezt beírják a bizonyítványodba. Olyan nincs, hogy nem engednek vizsgára, _miután_ már elfogadták a jelentkezésedet.

2014. márc. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Még valami: arról lehet vitatkozni, hogy melyik fél részéről mi volt a jogos/jogtalan/bunkóság. De még ha tényleg bunkó volt a kérdező, akkor sincs joga az iskolának emiatt megakadályoznia az érettségit. Már az ig. rovó is erősnek tűnik, de az érettségi megakadályozása szimpla bosszúállás, ami törvénytelen, és amiért a kérdezőt felelőssé tenni szimpla áldozathibáztatás.
2014. márc. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!