Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi legyen belőlem? Milyen...

Mi legyen belőlem? Milyen munkát válasszak?

Figyelt kérdés
10.-es vagyok és fogalmam sincs hogy mivel kéne foglalkoznom a jövőben.Csak annyit tudok ,hogy érdekelnek a különböző kultúrák, nyelvek, és jó vagyok matekból.Szeretnék egyetemre menni de nem tudom meyikre kéne...

2014. márc. 27. 21:48
 1/9 Kacsa Tibor ***** válasza:
28%

Ha a nyelvek érdekelnek, akkor ajánlom a bölcsészetet. Ott általában egy adott nyelvre szakosodhatsz. Például germanisztika. Német nyelvet tanulnál, német nyelvű kurzusokat vehetnél fel. Átvennéd a német kultúrát, történelmet, földrajzot. Később szakosodhatsz, lehetsz tolmács, fordító. Bár sokan állítják, hogy bölcsészdiplomával nehéz elhelyezkedni. Nyelveket bármilyen szak mellett lehet mondjuk tanulni.


Ha matekból jó vagy, és még érdekel is, akkor a Természettudományi Kar-t ajánlom neked. Sajna azt nem tudom, milyen szakirányok vannak ott, de sok a matekos cucc. Továbbá egyik haverom is erre a karra jár, ő történelem és földrajz szakos. Esetleg egy töri szakot te is bevállalhatnál. Utána ugyanúgy szakosodhatnál. Lehetnél mondjuk régész.


Egyébként még egyetemen is van rá lehetőséged, hogy átmenj máshova. Tehát nem kell attól tartanod, hogy nem találod a helyed :D Esetleg elmehetnél egy pályaválasztási tanácsadóhoz. Annakidején én is voltam egynél, nekem sokat segített a választásban.

2014. márc. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Akkor jó, megnyugodtam! :)

Köszi a választ

2014. márc. 27. 22:20
 3/9 A kérdező kommentje:
De, ha nem csak egy bizonyos nyelv érdekel, hanem mondjuk akár 10-is, akkor mit kéne csinálnom? Egyenként meg kellene tanulnom az összesnek a földrajzát, kultúráját és történelmét is?
2014. márc. 27. 22:43
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"De, ha nem csak egy bizonyos nyelv érdekel, hanem mondjuk akár 10-is, akkor mit kéne csinálnom? Egyenként meg kellene tanulnom az összesnek a földrajzát, kultúráját és történelmét is?"


- Akkor alapból elmész nyelvtanfolyamra. Engem is érdekel sok minden, mégsem gondolom, hogy abból kellene megélnem.


Ha viszont érdekelnek a nyelvek általában, tanulhatsz nyelvészetet. Ha a matek az erősséged, az jó alap programozáshoz, matematikai-logikához, mindezzel meg talán lehet valamit kezdeni a számítógépes nyelvészet területén.


Csak egy ötlet.

2014. márc. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ja és Informatikából is jó vagyok.

A kémiát és a fizikát utálom.

És lehet egyetemet és szakiskolát is végezni?

2014. márc. 27. 22:47
 6/9 A kérdező kommentje:
De nincs más amit szeretnék a nyelveken kívül kivéve a rajzot de avval nem megyek sokra
2014. márc. 27. 22:50
 7/9 Kacsa Tibor ***** válasza:
Igazából rajzzal elmetsz építészeti fősulira, oda azért kell a matek is, bár a fizika sem elhanyagolható. Mint az egyik válaszadó írta, tanulhatnál programozást is. De nem kell feltétlenül egyetemben, vagy főiskolában gondolkodnod. Sokan végeznek OKJ-s tanfolyamokat, és kb mindenből szerezhetsz oklevelet. Előnye, hogy fele annyi idő alatt megvan, mint egyetemen, bár jobban is kell hajtani. Minőségileg nem tudom sajna megmondani, hogy jobb vagy rosszabb, mint az egyetem.
2014. márc. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem is nyelvszakot válassz! Az mindig kell, és még szereted is. Az anglisztikát, germanisztikát hagyd, legalábbis főszakként, mert alapnyelvek, főleg az angol, a német még annyira nem is, de mindenképp egy kis nyelvet válassz, amivel ki tudsz tűnni. Mellette második szakként még fel tudod venni az angolt/németet.
2014. márc. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) szerintem Japán szakra fogok menni :)
2014. márc. 28. 22:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!