Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A BME vegyészmérnök Msc...

A BME vegyészmérnök Msc melyik szakirányát érdemes választani?

Figyelt kérdés
Melyik ágra van leginkább szükség a munkapiacon? hova jelentkeznek általában a hallgatók?

2014. márc. 28. 12:34
 1/1 anonim ***** válasza:

Ez engem is érdekelne, tervezek oda menni. Én azt csinálom, hogy van a profession.hu álláskereső portál, és ott be lehet jelölni, hogy küldjön hírlevelet x időközönként vegyészmérnök állásokról, aztán megnézem, hogy milyen szakirányokra van kereslet. Polimer, gyógyszeripari szakirányost mindig keresnek- ezek csak bme-n vannak, ha jól tudom. Pannon mscn van folyamatirányítás, biotechnológia (ez is jó gyógyszergyárba), radiokémiás szakirány (ez jó, de eddig csak 1 ilyen álláshirdetéssel találkoztam), meg egyedüliként MOL-os szakirány. Ezekből a folyamatirányítás amolyan jolly joker, minden üzemben kell irányítani a gyártást. Radiokémiára nem igazán van kereslet, kivéve ha Paks mellett élsz. MOL-t dícsérik, hogy jól is fizet, meg korrektek is, de nagyon nehéz a szakirány, és egy rakat angol nyelvű beadandót kell csinálni. Hogy a BME-s anyagtudományi és analitikai szakirány mit takar, azt nem tudom.


Szerintem nézz szét az álláshirdetések között te is, hogy lásd, mire van kereslet. Aztán próbálj arra a szakirányra menni, amit szeretsz és van álláshirdetés is dögivel belőle :)

2015. máj. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!