Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Gyógyszerésznek, vagy vegyészm...

Gyógyszerésznek, vagy vegyészmérnöknek érdemesebb tanulni? Melyikhez mennyi kémia és mennyi biológia kell? Illetve melyikkel lehet jobban elhelyezkedni külföldön? És hol? Melyik a jobb?

Figyelt kérdés
Januárban Írom meg a felvételit. A jelentkezésemet egy gimnáziumba adtam be, biológia-kémia szakra. A hosszútávú terveim, hogy gyógyszerész avagy vegyészmérnök szeretnék lenni, de nem tudom még, hogy melyik ideálisabb, melyikkel lehet jól elhelyezkedni(külföldön is), és hogy melyik igényel több kémiát valamint biológiát?Nagyon szeretem mind a kémiát mind a biológiát és a fizikát is.A válaszokat köszönöm előre is.(Elsősorban olyanok írjanak legyenek szívesek, akiknek van tapasztalatukat valamelyik, avagy mindkét téren.Érvelés minden mennyiségben :).

2013. nov. 28. 19:22
 1/3 A kérdező kommentje:
A vegyész kifelejtettem.Erről úgy értesültem, hogy a matek nem teszi ki szerves részét, ezért talán ez még jobb lenne nekem.Ezzel hogyan, itthon, és külföldön hol lehet vele elhelyezkedni:És átlagosan mennyi a fizetésük?
2013. nov. 28. 19:44
 2/3 anonim válasza:

Elhelyezkedés szempontjából mindenképpen a gyógyszerész a jobb mert az orvosi egyetem, és gyógyszertárakba rengeteg kell belőlük minden országban.

A vegyészmérnök sokkal jobban be van szorítva az ipar lehetőségei közé és ha az ipar pang akkor gond van.

Viszont a gyógyszertárak ritkán panganak az ürességtől...

2013. dec. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Szerintem viszont elhelyezkedés szempontjából teljesen mindegy, melyiket választod az általad említettek közül: vegyészként ill. vegyészmérnökként nem csak a gyógyszeripar nyitott előtted, hanem más elhelyezkedési lehetőségek is (pl. műanyagipar, vegyipar), míg gyógyszerészként valóban több lehetőséged van az egészségügyön belül elhelyezkedni, ill. több lehetőséged van ipartól független munkát végezni (pl. patika, kórház, klinikai monitoring, stb.). Ha még csak most fogod kezdeni a gimit, kb. 10 év mire végzel.. hát, senki nem fogja tudni megmondani, milyen lesz az álláspiaci helyzet addigra, szóval szerintem azt válaszd, amit szeretnél csinálni.


A vegyészek és a vegyészmérnökök nem igazán tanulnak biológiát, .. a BME Vgyészmérnöki Karán tanulhatsz biomérnöknek és ők tanulnak minimális biológiát, de másképp, mint mi (gyógyszerész vagyok).

Szerintem leegyszerüsítve:

- vegyész = elméleti szakember, sok kémia, matek és némi fizika

- vegyészmérnök = gyakorlati szakember, ipari szemlélettel, kémia, matek, látástól-mikulásig, elég sok fizika mellé, no biológia. Folyamatok tervezése, géptan/művelettan

- biomérnök = olyan vegyészmérnök, aki kicsit kevesebb kémiát tanul, helyette a biológiának az ipari alapozó tárgyait (pl. fermentálás, sejtbankok) tanulja

- gyógyszerész = kb. fele- fele az elmélet és a gyakorlat, rengeteg kémia és biológia,némi fizika éd minimálid matek; az ipari szemléletet viszont felejtd el, egyetemen nem igazán tanítják; a képzés középpontjában (szerencsére) az ember áll.

2013. dec. 31. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!