Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nemzetközi tanulmányok, jog...

Nemzetközi tanulmányok, jog vagy japán-szak? Melyiket érdemes tanulni és miért? Milyen lehetőségek vannak elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

Anyukám elég jó ügyvéd, a jogi egyetem miatta jön szóba. A japán nyelvet imádom, elég jól megy és szívesen tanulnám komolyabban. A nemzetközi tanulmányok pedig a rengeteg nyelv miatt tetszik, én is szeretnék legalább 5-6 nyelven beszélni.


Elég jól tanulok, valószínűleg bármelyikre bekerülhetek. Melyiket ajánljátok és miért azt? Melyikkel tudok a legtöbbet keresni?



2014. ápr. 1. 22:00
 1/5 anonim ***** válasza:
24%

Senkinek sem ajánlom a jogot mert csak egy drága és nehéz munkanélküli képzés, de te szerencsés vagy ilyen szempontból, mert továbbviheted anyád jól bejáratott praxisát és kész is a jogász dinasztia.

Bölcsész szakokat felejtsd el, mert csak abból nem fogsz tudni megélni, harminc felett nem jó szülők nyakán élősködni.

2014. ápr. 2. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Ezek közül a nemzetközi tanulmányok a legkomplexebb. Ha jól tudom ott felvehetsz a kötelezőn kívül más idegen nyelvet is. Én a BGF-en mesterizem jelenleg, nekem nagyon tetszik. Hogy melyikkel tuszd a legtöbbet kereni, az tőled, és a szerencsédtől függ.
2014. ápr. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én nemzetközi tanulmányokat ÉS japán szakot vinném párhuzamosan.
2014. máj. 7. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
31%

Nemzetközi tanulmányok + Japán szak együtt = Tuti siker!


NT az elég nehéz szak, de szerencsére az ilyen nyelvész szakok nem annyira, szóval bőven tudod vinni egyszerre a kettőt!

2014. máj. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A nyelv szak csak két esetben könnyű, 1 ha könnyű a nyelv amit ott tanítanak, 2 ha eleve tudod a nyelvet :)

Nem hiszem h a japánt és a nemzetközi tanulmányokat egyszerre lehetne csinálni hatékonyan, a végén azt venné észre az ember legjobb esetben, hogy összekapart 2 diplomát de a gyakorlatban annyira elhasalna tényleges kompetencia nélkül mint az állat.

2014. júl. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!