Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Továbbtanuláshoz (egyetem! ),...

Továbbtanuláshoz (egyetem! ), szakmákhoz tippek légyszi? (lent)

Figyelt kérdés

El kell döntenem hova akarok menni egyetemre, és hogy mi szeretnék lenni ha nagy leszek. Közgazdasági suliba járok, de nagyon nagyon nem érdekel, csak a biosz, annak is az emberi része. Orvosin gondolkodtunk nagyon, de az nagyon nehéz és kis szabadidővel jár. Valószínű képes lennék elvégezni, de szeretném kiélvezni egyetemi éveimet, és hallottam olyanokat, (meg ésszerű) hogy erre nem az orvosi a legjobb hely. (Mármint ku*a sokat kell tanulni). Meg mivel a családom a közgazdaságban van benne, érdemesebb lenne ilyesmihez kezdenem.

Mivel szeretek nyelveket tanulni, a külkereskedelemre gondoltam, de ahhoz is erősen kell a közgazdaságtan.

Ezért meg szeretnélek kérni titeket, hogy írjatok nekem olyan szakmát, vagy szakot ami nekem jó lenne.

Köszönöm :)



2014. ápr. 5. 18:13
 1/5 anonim válasza:
El kell döntened, hova akarsz menni egyetemre? Azt tudod, hogy a jelentkezéseket februárban kellett elküldeni?
2014. ápr. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Jaj igen bocsánat, nem írtam oda hogy 10.-es vagyok lány. Csak ugye faktot kell választani bő egy hónap múlva.
2014. ápr. 5. 18:31
 3/5 anonim ***** válasza:

Egyetemi éveket orvosin is ki lehet élvezni, ha be tudod osztani az idődet és motivált vagy. De ha nagyon bulizni akarsz, kb napi szinten, akkor persze nem ajánlom. Meg akkor sem, ha nem akarsz orvos lenni. "Csak úgy" nem lehet csinálni.

Esetleg biológia szak? És utána szakosodsz valami emberrel kapcsolatosra?

Ha a közgáz nem érdekel, akkor szerintem hagyd. Bár ha utána a szüleid révén rögtön kapnál munkát, esetleg olyat, ami lekötne, akkor miért is ne? Ezt neked kell tudnod.

2014. ápr. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

" Orvosin gondolkodtunk nagyon, de az nagyon nehéz és kis szabadidővel jár. Valószínű képes lennék elvégezni, de szeretném kiélvezni egyetemi éveimet, és hallottam olyanokat, (meg ésszerű) hogy erre nem az orvosi a legjobb hely. (Mármint ku*a sokat kell tanulni)."


Hát ez így ebben a formában nem igaz. Ötödéves vagyok, mindig volt annyi szabadidőm, amennyit szerettem volna, járok eleget bulizni, sokat vagyok a barátimmal, van időm a párkapcsolatomra és ezek mellett még a jegyeim is jók.

Mondjuk annyiban szerencsém van, hogy gyorsan és könnyen tanulok, de azért a zseniségtől igen messze állok. Tény, hogy kell tanulni, nem is keveset, legalábbis a vizsgaidőszakban, de a szorgalmi időszak szerintem egyáltalán nem vészes.

Bár van olyan ismerősöm is, aki már elsőben totál ki van bukva, és állandóan sír.


Nah mindegy, ezzel csak annyit akartam mondani, hogy ennek nem kellene visszatartania. De mondjuk ha egy ilyen apróság visszatart a jelentkezéstől, akkor nem is biztos, hogy ez a megfelelő pálya neked.

2014. ápr. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Esetleg hogyha szereted a nyelveket, nem gondolkoztál külföldi egyetemeken? Én skóciában tanulok bioszt, és csak a második év végén kell eldöntened, hogy milyen diplomát szeretnél végül. Az első két évben szinte bármilyen tantárgyat felvehetsz a biosz mellé, pl nyelvet vagy közgazdaságtant is, és ha valamelyik jobban tetszik és megvannak a szükséges kreditjeid átválthatsz arra szakra. Meg persze bioszon belül is rengetegfele lehet menni, főleg az emberi dolgokkal.
2014. ápr. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!