Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ennyi idősen érdemes még...

Ennyi idősen érdemes még képezni a hangom? Elmúltam húsz éves!

Figyelt kérdés

Hosszú évekig jártam kórusba. Persze egyénileg nem sűrűn foglalkoztak velünk, de mindegyik tanár azt mondta, szép, fejleszthető hangom van. Nem akarok én énekesnő lenni, semmi egyéb, csak szeretnék valami olyasmit csinálni ami stresszoldó, és szeretem is, és azt hiszem a zene jó lenne.

Nem túl késő elkezdenem 20 évesen énektanárhoz járni? Mennyi az optimális gyakoriság, hogy tényleg fejlődjek? Kb mennyibe kerülhet egy óra Pécsen?

20/L


2009. dec. 19. 22:19
 1/4 anonim ***** válasza:
hu én is szeretnék tanulni énekelni bár nem nagyon jártam kórusba és tudtommal szép hangom sincs annyira, de szerintem meg lehet próbálni...én is pécsi vagyok :) 19/L
2009. dec. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem érdemes, mert húszévesen már végleges hangmagasságod, hangszíned van [ezt úgy értem, hogy a lányoknak is változik a hangjuk tizenévesen, bár nem olyan erőteljesen, mint a fiúknak]. Egy próbát megér, főleg ha voltál kórustag is, és nagyon jól beváltál. :)

Nem tudom, mennyibe kerül egy zeneiskolai tanár vagy magántanár, de sok sikert, hajrá.

A zene jó dolog, nagyon jó, ha szereted és boldog vagy tőle. :)

2009. dec. 19. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hát a hangom most nem tudom hogy áll... Érzem, hogy nem begyakorolt, ugyanis 3 éve nem énekeltem. :) De szívesen énekelgetnék. Nem akarok zenei babérokra törni, de a majdan születendő gyermekemnek sem lenne jó, ha az anyukája nem elaltatná a dalával, hanem keserves sírásra ösztönözné. :) Amúgy is muzikális család vagyunk, a dédnagyapám, anyukám is zenélt, szóval botfülem legalább nincs. :)
2009. dec. 19. 22:55
 4/4 anonim válasza:
Jarsz azota tanarhoz?:)
2016. jún. 10. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!