Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha mégsem az első helyre...

Ha mégsem az első helyre akarok menni (családi problémák jöttek közbe) , ahova felvettek, hanem a másodikra (itt is elértem a ponthatárt) tudok még módosítani?

Figyelt kérdés
ha lehet, hol tudom ezt elintézni?
2008. júl. 25. 10:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
ha jól tudom, már nem. (gondolj bele, ha a másik helyen betöltötték a keretlétszámot, valakit ki kellene rakniuk, hogy téged oda felvegyenek)
2008. júl. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
sajnos sehogy:(ha felvettek az 1.helyre,oda kell menned.v.nem iratkozol be..és megpróbálod legközelebb...
2008. júl. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%
Sajna ezen már nem tudsz változtatni, erre addig volt lehetőséged, amíg el nem kezdődtek az érettségik. Most már muszáj lesz az első helyre menned, de még mindig megteheted, hogy nem iratkozol be, és jövőre újra felvételizel.
2008. júl. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
még azt lehet csinálni, hogy beiratkozol és halasztást kérsz. illetve megpróbálsz egy átjelentezést.
2008. júl. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, nagyon rendesek vagytok. Úgy döntöttem, megyek, majd maximum nagyon sűrűn látogatok haza.
2008. júl. 25. 17:57
 6/9 anonim ***** válasza:

Engem tavaly nem vettek fel az első helyre amit szerettem volna, sokat gondolkodtunk itthon, hogy menjek-e a második helyre.

Végül beiratkoztam a gyógyszerészetire passzív jogviszonyban, ami azt jelentette hogy 4félévig fenntartanak nekem egy helyet. Ezalatt az egy év alatt sikerült megszereznem a jogosítványt, felkészültem a tavaszi érettségire + beiratkoztam egy 1éves OKJ tanfolyamra és májusban egy szakmával lettem gazdagabb. És végre felvettek az orvosira.

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy számtalan lehetőség közül választhatsz, az OKJ-t azért is javaslom, mert az első szakma esetében és 21-22éves kor alatt az állam támogatja, és havonta megkapjátok a családi pótlékot, közben újraérettségizhetsz és jövőre megpróbálod államilag finanszírozottra a felvit. Mindenesetre érdeklődd meg hogy költségtérítéses szak esetében van-e passzív hallgatói jogviszony

Remélem segítettem valamit, és ne adjátok fel!!!

2008. júl. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
ezt a véleményt a www.felvi.hu-ról másoltam ki hátha segít vmit h.másoknak is vannak hasonló(ha nem is azonos)gondjaik mint neked:-( sok sikert:-) -az előző válaszoló-
2008. júl. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
nah igen, a tandíj húzós, de azt még csak-csak megoldom, csak közben betegésg lépett fel a családban és a suli cca.150 kmre van az otthonomtól...:(ezért gondoltam, hogy a közelebbi(egyébként teljesen más szak)sulit választanám. De egy évet nem szeretnék "elbukni", és igazából szívem vágya lenne ez a szak. Így mérlegeltem, és döntöttem, hogy megyek mindenképp:(tartsatok önzőnek, de épp eleget áldoztam már be...mindenesetre álmomban nem gondoltam volna, hogy akkor is szomorú leszek, ha felvesznek.
2008. júl. 25. 19:09
 9/9 anonim ***** válasza:
Ne is hibáztasd magad. Nem tudom, milyen problémáid vannak, nem is tartozik rám, viszont a tanulás egy életre eldöntheti az életedet, szóval mindenképpen ezt a szemem előtt tartanám.
2008. júl. 26. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!