Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit csináljak szerintetek?...

Mit csináljak szerintetek? Kétségbeestem.

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy most voltam nyelvvizsgázni németből, de nagyon nehéz volt a feladatsor és nagyon félek, hogy nem lesz meg. Ezen múlik a jövőm, ha nem lesz meg, tuti, hogy nem vesznek fel arra az egyetemre, ahová jelentkeztem, a másodikként megjelölt helyre pedig nem szeretnék menni.

Mit csináljak, ha nem lesz meg? Tudom, előttem van az érettségi, de képtelenség annyi pontot összeszedni, hogy elegendő legyen. Halasszak szerintetek egy évet, menjek ki külföldre? :(

Tudni kell, hogy a német a második nyelvem, az angol nyelvvizsgám nem számít, mert emeltezek angolból.



2014. ápr. 12. 12:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hat ha ennyire fontos neked, h felvegyenek arra az egyetemre ahhova menni szeretnel es semmikeppen se ered be masikkal, akkor szerintem erdemes kihagyni egy evet, addpg melozni es jovore ujra megprobalni
2014. ápr. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem még kár ezen filóznod, hisz nem tudhatod, hogy tényleg nem sikerült.
2014. ápr. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
59%
Ráérsz dönteni akkor, ha kiderülnek a ponthatárok
2014. ápr. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
59%
mennyi pontra van szükséged? Én is azt hittem, hogy kevés pontom lesz, aztán több pontom lett mint gondoltam. simán felvettek az első helyre, pedig nem írtam emeltszintűt, és nyelvvizsgám sem volt. Melyik egyetemre szeretnél menni és milyen szakra?
2014. ápr. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha nincs meg a TELC hidd el nem veszítettél vele sokat nyelvvizsga szempontjából. Én a helyedben lehet, hogy halasztanék egy évet, ez idő alatt letennék egy NORMÁLIS NYELVVIZSGÁT pl. Goethe, BME... És mondjuk lehet, hogy kimennék külföldre arra az egy évre, nyelvet gyakorolni.
2014. ápr. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
#5 mi a baj a TELC-es nyelvvizsgával? csak azért mert én is tervezek nyelvvizsgát tenni.
2014. ápr. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nem TELC, ÖSD!

A TELC pedig szerintem nem olyan rossz nyelvvizsga.

Körülbelül 400-410 pontra lenne szükségem. A nyelvvizsga nélkül pedig csúszok 28 pontot.

2014. ápr. 14. 16:03
 8/11 anonim ***** válasza:
Milyen szak? Melyik egyetem?
2014. ápr. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Meglett a nyelvvizsga! :) de sajna így sem értem el elég pontot...
2014. júl. 22. 15:49
 10/11 anonim ***** válasza:
Még csak 2 nap múlva derülnek ki a ponthatárok, honnan tudhatod fixre, hogy nincs elég pontod?
2014. júl. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!