Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha már van egy diplomám és...

Ha már van egy diplomám és nem mesterképzésre jelentkezem, hanem szakirányú továbbképzésre az ad diplomát? Ill. ha csak 8 félévet tanutam még a régi rendszerben, akkor ezt még állja az állam?

Figyelt kérdés
És még egy kérdés: Ha elvégzek egy szakirányú képzést, akkor van lehetőségem továbbmenni vmilyen mesterképzésre a szakterületemen belül?
2009. dec. 21. 22:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom mi a különbség a szakirányú képzés és az Ma között.


Viszont az állam a régi rendszerben tanulóknak 12, az új rednszerben 10 félévet finanszíroz, szal igen, részben legalábbis biztos, hogy állja az állambácsi.

Egyébként az OFIKnak van egy e-mailcíme (www.felvi.hu), ahová ha írsz egy levelet, akkor 3-4 munkanapon belül minden feltett kérdésedre válaszolnak (és tényleg, személyesen, nem csak ilyen sablon gépszöveg, tapasztalatból mondom).

2009. dec. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
a szakirányú tk.nem ad új végzettséget,diplomát,csak kiegészíti a meglevőt.amúgy én úgy tudtam,h.a szakirányú tk.nincs ingyenesben...lehet tévedtem.
2009. dec. 22. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

2.vagyok


íme:

szakirányú továbbképzések, másoddiplomák a már pozícióban lévő, vezetői vagy szakértői szintre törő munkatársakat célozzák.

Ezen képzések egy-egy jól deffiniált szűkebb témakör nagy mélységű ismereteit kívánják átadni, ezen belül is naprakész ismérveket, eszközöket, technikákat, nemzetközi kitekintést, széles módszertani alapokat. Azon érdeklődők, akik már vezetői vagy potenciális vezetői feladatokat látnak el, akik ambícionálják az előrelépést, akikben a pozitív értelemben vett karriervágy a nagyobb tudásra akar épülni - ezek lesznek a szakirányú továbbképzések (harmadik szint, speciális master, szakdiploma) hallgatói.

2009. dec. 22. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
1. válaszoló elég bunkó, ott csak sablon szöveget fogsz kapni, ha írsz az ofiknak, ahogy bárhová írsz azt kapsz, engem nagyon idegesített, sőt az egyikben még valótlant is állítottak, írtam az oktatási minisztériumnak is, az is dettó, szóval telefonon, de amilyen idióták...az a legjobb, ha bemész és el is mutogatod nekik, mert az értelmi szintjük kb. az első válaszoló szintjével felel meg.
2009. dec. 31. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!