Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy lehetne felkészülni az...

Hogy lehetne felkészülni az emelt matek érettségire?

Figyelt kérdés
Jövőre leszek tizedikes, és még kicsit messze van de szeretnék emelt szinten érettségizni matekból. A probléma az, hogy idén leváltották a matektanárunkat, és szerintem örülni fognak a többiek, ha felkészíti őket a "sima" érettségire. Tehát az lenne a kérdésem, hogy hogy készülhetnék fel a legjobban az emeltre? Magántanár sajnos nem jöhet szóba.

2014. ápr. 17. 17:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez esetben neked kéne otthon felkészülnöd tankönyvek alapján, szépen haladj sorban, kicsit gyorsabb ütemben a fejezetekkel, ha már a tanár nem fogja megtanítani.. aztán 12. környékén kezdj el korábbi érettségiket nézegetni. Megpróbálod megoldani, és utána ellenőrzöd, megnézed, hogy miket szoktál rontani.

Ha elakadsz valahol, akkor szerintem a tanártól megkérdezheted, hátha el tudja neked rendesen magyarázni, ha meg nem, akkor pár feladattal/kérdéssel nyugodtan fordulhatsz más tanárokhoz is a sulidban, az még külön órának se számít. Szülő/idősebb testvér nem tudna néha segíteni?

2014. ápr. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Sajnos nem, a közeli családban eddig még senki se járt gimibe. A távolabbiakkal sajnos nem tartjuk a kapcsolatot.
2014. ápr. 19. 20:42
 3/3 anonim ***** válasza:
Kicsit régi a kérdés de lehet, hogy még aktuális. 11-12.-ben tudsz menni fakultációra, két tantárgyból, ez azt jelenti, hogy a sulidban plusz órákon tanulod ezt a két tantárgyat, így segítenek felkészülni az emeltre. Neked kell kiválasztani, hogy mire szeretnél menni. Én matekra és fizikára szeretnék majd menni (ha nem találják ki, hogy nincs nálunk fakultáció -.-) és fizikából szeretnék emeltezni.
2015. jan. 8. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!