Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes jelentkezni a BME...

Érdemes jelentkezni a BME villamosmérnöki szakra?

Figyelt kérdés

Villamosmérnöki karra szeretnék jelentkezni, de vannak kétségeim:

Magamról:Matematikából 100%-kos középszintűt írtam, most készülök emeltezni,fizikát szeretem(89%). Mindkettőből értem el országos versenyeredményeket,tanulmányi átlagom 4,85 fölött volt, csak a nyelvtan és a tesi nem sikerült..

Kérdéseim:-Programozáshoz mennyire kell érteniük az oda jelentkezőknek?(FIFA14,és érettségi letöltés formáján kívül nem nagyon gépezek) Erre elég-e a nyár felkészülni esetleges magánórával?

-Szakrajz van-e? Kell-e előismeret?



2014. ápr. 22. 17:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Ilyen eredményekkel valószínűleg a felső 20%-ban leszel, pontszámügyileg és előtanulmányokból is. Viszont ez inkább az első félévben számít, neked később kell felvenni a vágta-lendületet.


Programozás (és minden más is) nulláról indul, de egy nyár alatt az első félév anyagát kb. meg lehet érteni. Ha nem teszed nem gáz, csak kevesebb időd marad a többi tárgyra.

2014. ápr. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én személy szerint 1 sort nem programoztam, mielőtt oda mentem. Egy ismerősöm pár órában mondott ezt azt az első héten. Így kezdtem neki. És ehhez képest szerintem az egyik legkönnyebb tárgyunk volt a prog1. Az viszont igaz, hogy idő azért kell rá, főleg a házihoz. Ártani nyilván nem fog, ha végig csinálsz valami netes tutorial sorozatot vagy könyvet. De anélkül is lehet boldogulni. Rajzolni nem kell semmit, legfeljebb kapcsolási rajzot.

Amit így utólag máshogy csinálnék, az az hogy kellett volna csinálni már az elejétől fogva kis házi elektronikás projecteket. Néhány tárgynál jól jött volna, ha van mihez kötni a sok elméleti rizsát, amit nyomnak. És tényleges működő dolgokat kb csak szakirány után kell csinálni, ami ugye 2.5 év után van. (Ez alól kb csak a programozás a kivétel) Habár most már úgy tudom előrébb hozták kicsit.


Egyébként már nem le kellett adni a jelentkezést?:D

2014. ápr. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Magabiztos matek- és fizikatudás úgy látom megvan, igazából ez a legfontosabb.

A szakmai tárgyakat azokat a nulláról tanítják, így nulla előismerettel is teljesíthetőek, de tény, hogy elég nagy a tempó, és mivel a gimis tárgyakhoz képest egy teljesen új dolgot magyaráznak, így elsőre idegen és gyors lesz. Viszont ha az elején kicsit többet foglalkozol velük, akkor nemcsak megtanulni, hanem még megszeretni is meg lehet őket.


A rajzzal biztosan nem lesz problémád, maximum néhány egyenes vonalat, illetve egyszerű téglalapot kell tudni rajzolni.

2014. jún. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!