Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BGF vagy Corvinus pénzügy és...

BGF vagy Corvinus pénzügy és számvitel?

Figyelt kérdés

Már biztos hogy ezt a két sulit fogom megjelölni, csak kérdés, hogy melyiket tegyem elsőnek...


Melyik végzettségre buknak jobban a cégek a Corvinusos diplomára vagy a BGF-esre?


Melyik a keményebb?

Hol több a gyakorlat?

Hol jobb a diákélet?


Tapasztalatok?


Előre is köszönöm

18/L



2014. ápr. 25. 21:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is hasonló dilemmában vagyok.

Ezt a kérdést én írtam ki, hátha téged fog ez valamennyiben segíteni, mert engem kb. semennyire nem vitt előre. :)


http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-fi..


Egyébként itt beszéltem már Corvinusra és BGF-re járó emberrel is, akik ilyen szakon vannak. Mindkettő a saját iskoláját dicsérte.

2014. ápr. 25. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
66%

Én a BGF-re járok, pénzügy számvitel szakra, ezen belül pénzügy szakirányra. Szerintem baromi nehéz, elvileg 3 év + fél év gyakorlat, de a többség 4, 5 év alatt végzi el. Persze ha van valami előképzettséged (közgazdasági szakközépiskola, valamilyen okj végzettség), azzal könnyebben veszed az akadályokat. Igazából a módszertanos tárgyak (analízis, valószínűségszámítás, operációkutatás) döntik el, hogy egyáltalán el tudod-e végezni az iskolát, a számviteles tárgyak pedig azt, hogy mikor (rengeteg az egymásra épülő tantárgy, ezért könnyen lehet fél éveket csúszni, mert keresztfélév nincs). Az adózás valamint a vállalati pénzügyek csak hab a tortán :-) Amúgy ha úgy érzed, túljutottál valamely akadályon és már csak könnyebb lehet, akkor mindig jön valami szívás... Diplomához középfokú szakmai nyelvvizsga kell vagy általános felsőfokú. Második év után 1 hónapos nyári szakmai gyakorlatot kell teljsíteni, ha pedig megvan minden tárgyad, akkor pedig egy fél éveset (3 hónap), csak utána diplomázhatsz.


Melyikre buknak jobban a cégek? Ez már csak rajtad múlik, hova jelentkezel, milyen tudásod van, milyenek az adottságaid (külső is számít, pl bankban előnyben részesítik a dekoratív nőket a férfiakkal szembe), milyen kapcsolataid vannak, stb...


22/F

2014. ápr. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
81%

'bankban előnyben részesítik a dekoratív nőket'

mégis 80% férfi(sajnos) :D

BGF inkább gyakorlatorientált, arra meg rá, hogy végletekig pedáns könyvelő legyen belőled, a Corvinus inkább az elméletre megy rá meg a vezetőképzésre, a Corvinusnak gazdasági képzésekbe nagyobb hírneve volt mindig is. Ha pl. felmész a BDO Magyrország facebookjára, ki szokták rakni a gyakornoki beszámolókat, a legtöbb könyvelő bgf-es, a bce-ről inkább döntésmeghozatalban részt vevő vezetők, döntés-előkészítő emberek jönnek inkább ki, gondolok itt a kontroller, elemző meg könyvvizsgáló asszisztens stb. pozíciókra, persze ez azért is igaz, mert jobb a suli kapcsolatai(a bgf-é se rossz, mielőtt lehurrogtok). De biztos van nagy bgf-es vezető meg könyvelő Corvinusos is, ez csak nagy általánosságban mondtam.

2014. ápr. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
71%

azért bgf-es diplomával nem csak könyvelő lehetsz :)

lehetsz könyvvizsgáló, vezető, kontroller, értékelemző, adótanácsadó, stb

rengeteg lehetőség van

egy évig jártam a Corvinusra érettségi előkészítőre, de ott nem voltak szimpatikusak az emberek, a PSZF-en pedig jól érzem magam

2014. ápr. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

koszonom szepen a valaszokat meg a reszletes kifejteseket! :)

nagyon sokat segitettetek, sok mindent megtudtam, de mindegyiknek kb ugyanannyi a jo es a 'rossz' oldala van, szoval meg mindig nagy dilemmaban vagyok enis, de mostmar nem ures felhok vannak elottem


tovabbi valaszokat is orommel varok :)

2014. ápr. 30. 00:14
 6/15 anonim ***** válasza:
voltál nyíltnapokon?
2014. ápr. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

a Corvinuson voltam, a bgf-re majd jovore elmegyek :)

jaa igen, még csak 11.es vagyok

2014. máj. 1. 09:53
 8/15 anonim ***** válasza:
65%

ohh, akkor van még egy éved gondolkodni :D

én egy évig jártam a Corvinusra érettségi felkészítőre, nem tetszett

közgáz-közgázra jártam, és akik ott "tanítottak" csak azokkal haverkodtak, akik a volt iskolájukból mentek (jó, tudom, nem lehet mindenkit szeretni, de azért, na :) )

két hetente változott, ki tartja az aznapi előkészítőt, a csapat egyik fele nagyon pro volt, de a másik rémes, erőltetett, tele hibákkal (nem is beszélve a könyvekről, mondjuk ez 2 éve volt)

megbántam, hogy odajártam, azokat a szombatokat más, jobb elfoglaltsággal is tölthettem volna

a BGF-re úgy jelentkeztem, hogy nem volt nyíltnapon, azt tudtam, hogy nehéz, meg jó a hírneve

most a pénzügy számvitelre járok, és nagyon szeretem :) , nem bántam meg a döntésemet, az első perctől fogva imádom

itt nincs olyan érzésem, mint a Corvinuson volt, nekem túl rideg és barátságtalan volt, de ez az én szubjektív véleményem

2014. máj. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
65%
érettségi előkészítőnek kb. semmi köze ahhoz, hogy hogyan fogod érezni magad a szakon
2014. máj. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
72%

" a legtöbb könyvelő bgf-es, a bce-ről inkább döntésmeghozatalban részt vevő vezetők, döntés-előkészítő emberek jönnek inkább ki."


Az igazsághoz azért az is hozzátartozik, hogy akik Corvinusról jönnek ki, azért kerulnek magasabb pozíciókba, mert alapból gazdagabb csemeték gyermekei tanulnak ott többségben.

2014. máj. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!