Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szorult helyzetben vagyok....

Szorult helyzetben vagyok. Mit kéne tennem? Mi lenne a legjobb döntés?

Figyelt kérdés
Első éves vagyok egyetemen, de ki fogok bukni szinte biztos, mert ahhoz hogy meg legyen a 30 kreditem minden vizsgámnak sikerülnie kellene mert most csak 4 kreditem van. Műszaki karon vagyok de nem mennek a számítások abszolút pedig több külön tanárhoz is járok. Más karra mint pl bölcsész meg nem mehetek mert csak biosz emeltem van és anyámék meg nem engedik h újra érettségizzek. OKJ esetleg?

2014. ápr. 30. 21:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát akkor mit akarnak a szüleid? Rossz volt az egyetemválasztásod (talán nem is a saját döntésed), de ezt egy év után igazán lehet korrigálni és újrakezdeni olyan helyen, ami érdekel. Nem is kell mindenhez emelt, de nem világos, mért nem engedik a szüleid, hogy újra érettségizz. Egyébként nem kell hozzá az engedélyük, csak 25 ezer forint. De azt neked kell átgondolnod, hogy egy hozzád illő szakot végig tudnál-e csinálni, vagy valami könnyebb műfaj való neked.
2014. ápr. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a kérdést más formában már egyszer feltetted. Nyivánvaló, hogy nem neked való a műszaki pálya. Még nem késtél le semmiről, meg kell beszélned a szüleiddel a váltást. Nekik is be kell látniuk, hogy ez nem megy és ne a saját álmaikat akarják veled megvalósíttatni.
2014. máj. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

Próbáld meg teljesíteni az elvárásokat-

Utána meg talán próbálj meg átmenni valami műszaki fősulira, ami talán könnyebb, mint az egyetem

2014. máj. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
74%
Az érettégihez nincs szükség a szüleid engedélyére. A pénzt össze kell szedned, az igaz. Ideje önállóan dönteni a saját életedről.
2014. máj. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

jobb lett volna a 2. félévre be sem iratkoznod ha ennyire nem megy a tanulás a műszaki karon. így ha államis vagy még fizethetsz is az államnak vissza pénzt. és el is ment 2 féléved, ha meg fizetős szakon akkor már eleve kifizetted a tandíjat.

Mi az hogy nem engedik azt hogy újra érettségizz le más tárgyból? Mi közük hozzá? Nagykorú vagy. Nem kell az engedélyük hozzá. okj az elég rossz döntés..ha diplomát szeretnél, persze én sem a bölcsészt ajánlanám.Milyen tárgyakból vagy jó..középiskolában mit szerettél mi nem tényleg jól?

2014. máj. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!