Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri fodrásznak tanulni?

Megéri fodrásznak tanulni?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam, hogy egyetem helyett egy OKJ-s fodrász tanfolyamot végeznék el, mivel már régen is érdekelt, csak a szüleim szerint fontosabb az egyetem.. De miért tanuljak feleslegesen 4 évet, holott fele ennyi idő alatt lenne egy szakmám és dolgozhatnék is? Szerintetek megérné egy ilyen képzés? :)

2014. máj. 4. 14:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Jó az elgondolásod, de nem tudom, szerintem nem fodrász szakkal kéne mert abból -legalábbis itt a környékünkön- rengeteg van...
2014. máj. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hűű, köszönöm, a gyors választ. Mindig is mondták, hogy sok a fodrász, és a legtöbbjük jó is, viszont soha nem éreztem magamat feszélyezve emiatt. Úgy gondolom, hogy, ha igazán akarom, akkor megtanulom és meg fogok belőle élni. Nem is tudom minek érdemes tanulni..
2014. máj. 4. 14:48
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem lehangolásból,de vigyázz,mert eléggé elhiszed,hogy menni fog,aztán ezekből vannak a legnagyobb pofára esések.:)
2014. máj. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy túl magabiztosnak tűnt az előbbi hozzászólásom, pont az ellenkezőjét érzem, és tele vagyok kétségekkel. Ezért is kérdeztem. De most ebbe tudok kapaszkodni leginkább. :)Azért köszi a figyelmeztetést! :D
2014. máj. 4. 18:07
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
;)
2014. máj. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szüleidnek van igaza. (utólag ezt mindenki belátja, de akkor már nem lehet visszaforgatni az idő kerekét)

Miért kellene választanod? egyszerre is lehet a kettőt ha akkora nagy a szerelem a fodrászattal és bejön üzletileg akkor is jól jön egy diploma..sosem tudhatod mit hoz az éle.

Az rossz gondolkozás hogy minek pazarolnál 4 évet ha fele idő alatt lehet egy szakmád..

Akkor eddig minek pazaroltad az idődet? 2013 szeptemberig a fodrász szakma nem volt érettségihez kötött, már 8 után kezdhettél volna ilyen szakmunkásba vagy 10-ik után válthattál volna ha az még 2013 előtt volt..

De valahol azért érzed miért akarsz érettségizni és eszedbe sem jutott kimaradni az iskoládból egy szakma miatt..hidd el az egyetem is kell..aztán tényleg te döntöd el mit dolgozol..Sokan végeznek egyetemek és okj-t egyszerre semmi nem tiltja..

2014. máj. 4. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
Én 40 éves fejjel tanultam meg a szakmát, amit azóta is imádok. Az sem érdekelt, hogy a lakóhelyemen hány fodrász van. Nekem bevált, szép vendégköröm alakult ki rövid idő alatt, és ha nem is gazdagodtam meg belőle, azzal keresem a pénzt, amit imádok és élvezek, emiatt sosem unom, és többet bírok.
2014. máj. 31. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!