Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Működhet, hogy fizika érettség...

Működhet, hogy fizika érettségi nélkülmegyel fizika szakra?

Figyelt kérdés

ELTE fizika alapszakra szeretnék jelentkezni jövőre. Nem vettem fel a fizika faktot, mert először a földtudományira készültem (csillagász szeretnék lenni). De arra gondoltam, hogy a csillagászattal mégsem tudnék sehol elhelyezkedni, akkor a fizikus alapdiplomával könnyebb lenne munkát találni, mint föltudományival. A felvételi követelményeknél azt írják, hogy kettőt lell választani a felsoroltak közül, szóval a fizika nem kötelező. A felsoroltak közül már van egy elég jó föci közepem, jövőre pedig megcsinálom az emeltet is és matek emeltet. Persze közben magamtól tanulok fizikát otthon.

Kíváncsi vagyok fizika szakra járók és jelentkezők véleményére, tanácsaira, tapasztalataira. Előre is nagyon szépen köszönöm! (Csak őszintén!) :)))



2014. máj. 4. 14:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Biztosan felvesznek így is, biztosan vannak olyan emberek akik elvégezték kevesebb fizika-előismerettel. Viszont a lustaság után így a legkönnyebb kibukni.


Arról egyébként hallottál, hogy a földtudományin is gyakorlatilag fizikát és matekot tanultál volna?

2014. máj. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Persze, tudom, hogy ott is fizika meg matek a lényeg, csak a fizikán több az olyan óra, ami nagyon érdekel (a modern fizikából). És ha esetleg mégsem jönne össze a csillagászat, akkor a fizikus alapdiplomámmal talán könnyebben tudnék elhelyezkedni. (Ahogy már feljebb is írtam.) Arra is gondoltam, hogy eljárok egy tanárhoz külön fizikaórára és úgy jelentkezek érettségire.
2014. máj. 5. 12:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!