Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdekes dolgot hallottam ma!...

Zolush kérdése:

Érdekes dolgot hallottam ma! Lehetséges lenne?

Figyelt kérdés
Mivel magyar vagyok de vannak szlovák ismerőseim ezért mondjuk hogy elég jól megértem és beszélem a szlovák nyelvet, mondjuk az alap és közép szint közt vagyok. Ma Mikor jöttem haza vonattal két szlovák srácot hallottam beszélgetni érdekes dolgokról. Ha jól értettem a szlovákiaiaknak nem kell emelt szintű érettségi az orvosira. Elfogadják a középszintűt Biológia, kémia/fizika. Most vagy én értettem felére valamit vagy ez lehetséges? Mert akkor fogom magam és jelentkezek oda orvosira nem pedig ide!

2014. ápr. 19. 22:05
 1/6 anonim ***** válasza:
83%

persze, jelentkezz oda orvosira, nyilvan. az megvan, hogy szlovak nyelven kellene tanulnod mindent, es semmifele konnyitest nem kapnal a hianyos nyelvtudasodra? az elso felev utan repulnel, mint a huzat.


nem mellesleg valoszinuleg felre is ertettel valamit, de a fentiek fenyeben az mindegy is.

2014. ápr. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem éri meg. Én is orvosira megyek, nem olyan lehetetlenség az emelt bioszt megcsinálni, főleg ha már megcsináltad ősszel az emelt kémiát...

Meg a szlovákoknál érvényben vannak a BENESI-DEKRÉTUMOK, ami alapján sok hátrányos megkülönböztetésben részesülnek a magyarok... :/

2014. ápr. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha félsz egy emelt szintű érettségitől, akkor hogy fogod elvégezni az orvosi egyetemet?
2014. ápr. 20. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat habár nem igazán a kérdéshez kapcsolódnak. Nem félek az emelt szintű érettségitől de ha nem muszály akkor nen kezdek bele. A nyelvről annyit hogy tudom hogy nem nehéz ezért könnyű megtanulni. Várom a további válaszokat.
2014. ápr. 20. 11:15
 5/6 anonim válasza:
100%
Szia, én szlovákiai magyar vagyok, és szintén orvos akarok lenni, ezért tisztában vagyok vele, hogy hogy mennek itt a dolgok... Az az igazság, hogy nálunk a Komenský Egyetem orvosi szakára hogy bekerülj, az egyetlen követelmény, hogy leérettségizz és aztán megcsináld az egyetem felvételijét... Ami persze elég nehéz, és nagyon sokat kell rá tanulni, de érettségi nem kell se bioszból, se fizikból, se kémiából... Itt a felvételin múlik minden.
2014. ápr. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A magyar középszintű kémia érettségi nevetségesen könnyű. Szerintem az az egyetemi felvételi, amit meg kéne írnod, kb. olyan nehézségű lesz, mint az itteni emelt. Annó, amikor behozták a kétszintű érettségit, amúgyis az volt a terv, hogy az emelt lesz a felvételi, a közép meg a tanulmányok lezárása, csak az egyetemek megfúrták, mert féltek, hogy kevesen vállalják be az emeltet. Szóval, ha arra készülsz, hogy egy külföldi felvételi megegyezik a magyar középszint nehézségével, szerintem csalódni fogsz. Ugyanarra kell készülnöd, mintha itthon emelteznél, plusz még a nem anyanyelni szinten beszélt nyelv és az idegen ország is hozzájön.
2014. máj. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!