Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jó szakma: egészségügyi...

Jó szakma: egészségügyi asszisztens?

Figyelt kérdés

Érdekelne ez a szakma... Már nem vagyok tini, 28 éves vagyok. Van egy fősulim, aminek a végéhez 3 tantárgy kellene, de egyáltalán nem érdekel az a terület, semennyire, ezért sem bírom befejezni.

Most egy jó munkahelyem van (koppkopp), de négy műszakban dolgozom, ha lesznek gyerkőcök, akkor már nem tudom ezt bevállalni és nem is szeretném. Ezért keresek valami olyan szakmát, amiben tudnék munkát találni és érdekelne is, a beosztása sem egy rémálom és stb... Szerintetek mennyire jó ötlet ez?

Szívesen lennék óvónő, vagy védőnő, de egy olyan hosszú iskolába most nem kezdenék...


2014. máj. 13. 09:53
 1/4 anonim ***** válasza:
54%

Az egészségügyben is igen gyakoriak a több műszakos állások, és nem egy túlfizetett ágazat..

Ha jól láttam az eü. asszisztens képzés 2éves, az óvodapedagógus csak 1 évvel több, és diplomát ad, nem pedig egy középfokú OKJ-t. Én biztosan inkább azt választanám. De inkább aszerint dönts, hogy mivel szeretnél foglalkozni. Ne az az 1 év plusz tanulás határozza meg a döntésed.

2014. máj. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Gyógyszertári asszisztens
2017. szept. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én eü asszisztensként dolgoztam nem igazán témába vágó diploma után papír nélkül. A kórházban az elsősorban nem eü munkát végző asszisztensek (osztályos adminisztrátorok, szakrendelőben asszisztensek) nagy részének szerintem nem volt ilyen végzettsége, egyszer régen bekerültek érettségivel, vagy valaki berakta őket.

Éjszakázni adminisztrátorként csak az SBO-n kell. A fizetés állami kórházban minimálbér, szóval ha most jó állásod van, ez meggondolandó.

Segédnővérként, eü munkát végző asszisztenseként valamivel többet kaphatsz, de ha olyan a munka, műszakba is oszthatnak.

2017. szept. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kösz
2019. júl. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!