Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Rossz érettségi, rossz élet?

Rossz érettségi, rossz élet?

Figyelt kérdés
Most érettségiztem 2014-ben. A matekom ma derült ki 31%.. Annyira szégyellem..5éve korrepetálásra járok, ott mindent tudtam, de itt meg kettes??A többibe bele se merek gondolni.mióta megírtam olyan azinten ideges vagyok, nem tudok másra gondolni. A párkapcsolatomra is kihat ez. Úgy terveztem, hogy egy évet kihagyok és tanulok bioszt és kémiát és megpróbálom az állatorvosit..de így??semmi értelme az élwtemnek, a családom romokban, nem is beszélek inkább róla..menjek el szakmàra? Egy olyat se találtam eddig ami érdekelne..18/L

2014. máj. 15. 15:39
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
15%

Ez van, ha a állatorvosi a célod, akkor előbb kellett volna gondolkodni. Korrepetálásra meg nem csak "járni" kellett volna...


Érettségi csak belépő a továbbtanulásra, azon kívül semmi értelme nincs.

2014. máj. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Nem csak jártam, értettem is, volt, hogy másoknak is segítettem..
2014. máj. 15. 15:51
 3/21 anonim ***** válasza:
27%

Szerintem nem feltétlenül jelenti a rossz életet... én pl. érettségiztem angolból, matekból, magyarból, töriből (egyszóval a kötelezők) és a választottam gazdasági ismeretek és marketing lett, mert ezirányban szeretnék tovább menni (és már kereskedelmet tanulok, nagyon jó vagyol belőle, érettségim is 5-ös lett). Az alap tantárgyak nem sikerültek olyan jól (igaz 2-esem nem lett), de ezen a tanfolyamon rohadtul nem számít, csak max. az alapok, pl. matekból százalékszámítás, összeadás, kivonás...., a nyelv kétségkívül hasznos, de ez is attól függ, milyen hivatást választasz; töri... hát.. khm.. ja. Jó, ha tudod, de itt nálunk pl. semmit nem jelent. Magyarból is csak a fogalmazás, helyesírás része kell. Költők élete, verselemzés... ugyan.


Szóval minden attól függ, hogy végül milyen hivatást választasz, és ahhoz milyen alaptudás kell, illetve milyen hasznos.

Első is jól írta, az csak a belépő, semmit nem fog számítania továbbiakban a szakmai önéletrajzodhoz képest.

Ha egyetemre akarsz menni, akkor nagyon jóra vagy kitűnőre kellett volna érettségizned, illetve ponthozás szempontjából egy nyelvvizsga sem ártott volna. Javaslom igen gyorsan nézz valami szakmát magadnak.

2014. máj. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
78%

Óh, hát pedig a harminc százalék az nagyon jó.

Nem kell menned szóbelizni -

És akár még ki is javíthatod ezt az eredményt, ha pl. elmész ősszel még egyszer ismétlő értetségizni

2014. máj. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
70%

A többi tantárgyad milyen lett?

Azok biztos jobbak lettek vagy lesznek.

Ne búsulj, van akiknek még roszabb lett, mint neked

2014. máj. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj meg javítani az őszi érettségin ! Nincs nagyon messze időben és 15 ezerbe kerül.
2014. máj. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
A többit még nem tudom, de igazábol a matek sehova se kell, nem valasztanek yan szakmat stb..foiskola/egyetem kizarva??
2014. máj. 15. 16:45
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy van kizárva..várd meg a többinek az eredményét..

Hova jelentkeztél?

Majd kialakul ne aggódjál..

2014. máj. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Nem jelentkeztem most sehova, egy ev mulva szeretnek..bioszozni meg kemiazni szeretnek addig..de legalabb ha nagyon elrontom tudok javitano..azt hittem (magambol kiindulva) tobb pozitiv valaszt kapok.koszi utolso:)
2014. máj. 15. 17:49
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező bioszból és kémiából mennyire vagy jó, mert ettől függ, hogy érdemes e elkezdeni egy állatorvosi egyetemet.
2014. máj. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!