Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Sikerülhet így az orvosi?...

Sikerülhet így az orvosi? Csak orvostanhallgatók írjanak, kérlek.

Figyelt kérdés
Már lassan egy éve tanulom a biológiát és bár nem vagyok még belőle a legjobb, de igyekszem és érdekel is. Kémiát választanám a másik tantárgynak, de abból még alapszinten sem vagyok. 1 évig itthon fogok maradni és tanulni. Megpróbálnám az orvosit, szóval szerintetek így menne, hogy 1 évig tanulok vagy maradjon elte biosz szak?

2014. máj. 17. 15:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne sikerülhetne? Hajrá. Az ELTE bioszt pedig akkor ajánlom, ha a biológia jobban érdekel mint az orvosi.
2014. máj. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%
Egyik ismerősöm is ugyanígy csinálta. :) megcsinálta a biosz emeltet, miután elballagott otthon volt egy évig kémiát tanulni, megcsinálta a kémia emeltet és felvették az orvosira :) de persze szinte kitűnő tanuló volt, + nyelvvizsga stb.
2014. máj. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
köszönöm, remélem 1 év folyamatos tanulás elegendő lesz ahhoz, hogy felkészüljek.
2014. máj. 17. 15:55
 4/11 A kérdező kommentje:
ez jó hí,bár ha nem vagyok jó pl matekból az nem zárja ki az orvosit. a nyelvvizsga meg nem jelent sajna plusz pontot.
2014. máj. 17. 15:59
 5/11 anonim ***** válasza:
1 évnek elégnek kell lennie, ha megvannak a képességeid hozzá.
2014. máj. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
0%
a nyelvvizsga az orvosira nem jelent pluszpontot? én az elte-re jelentkeztem pszichológiára de ott 25 pluszpontot ad a nyelvvizsga
2014. máj. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Az orvosin a két emelt miatt alapból maximális pluszponttal indul.
2014. máj. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Sikerülhet, persze, csak tanulj rendesen és értsd is meg, csinálgasd a régebbi érettségiket, gyakorolj. A kémia mondjuk lehet, hogy egyedül nehéz lesz (számolásokhoz jól jön pl. a magyarázat), szóval - persze csak ha van rá anyagi kereted - szerintem érdemes pár magánórát venni vagy eljárni valamilyen érettségi felkészítőre.
2014. máj. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Amúgy a biosz szakon is rengeteg kémia van, olyannyira, hogy az első évben a orvostanhallgatókkal együtt tanuljátok.
2014. máj. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hát én biztos nem tanultam biológusokkal együtt a kémiát, de szerintem más egyetemeken sincs ez így.
2014. máj. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!