Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Továbbtanuláshoz tényleg...

Továbbtanuláshoz tényleg muszáj az emelt érettségi? Fontos

Figyelt kérdés

11-es vagyok és eddig úgy terveztem, hogy nem csinálok emeltet, inkább a középszintűt csinálom meg nagyon jól és az is elég. Viszont az osztályfőnököm azt mondta a héten, hogy jövőre már az egyetemekre kötelező lesz legalább egy emelt érettségi. Több helyen is nézegettem (felvi.hu, oktatas.hu), de semmi ilyesmit nem találtam. Ettől még lehet igaz a hír és nagyon fontos lenne tudnom, mert akkor úgy kell készülnöm.

köszi, ha tudtok segíteni



2014. máj. 17. 19:33
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy hova akarsz felvételizni? Nem mindenhol kötelező az emelt.
2014. máj. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
52%

Szia!

Húgom most tapossa a negyedik évét az ötosztályosban (vagyis egy cipőben vagytok). Ti vagytok az utolsó évfolyam, akiknek még nem kötelező valamiből emeltezni. Viszont ahhoz, hogy bejussál valamilyen rendes egyetemre gyakorlatilag így is elvárás egy emelt, ha nem kettő. A kötelező természettudományos tárgyválasztás viszont már nektek is él.

2014. máj. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!