Matek tanulás itthon?

Figyelt kérdés

Jövőre szeretnék javítani matekból, itthon fel tudnék készülni egyedül? Sajna nincs pénzem matek tanárra, így egyedül szeretnék felkészülni itthon.


Előre is köszönöm aki írna pár hasznos linket :)



2014. máj. 18. 18:38
 1/6 anonim ***** válasza:

Tankönyvekből ugyanúgy fel lehet jól készülni, mint a netről, viszont a Youtube-on számtalan videó foglalkozik a különféle matematikai témakörökkel.


Így fel lehet készülni matekból ingyen (pontosabban kell hozzá internetelérhetőség), viszont az audidakta módszer nem mindig kifizetődő, ha az ember matekot tanul.


Mindenesetre én sok sikert kívánok hozzá! :)

2014. máj. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Fel.


Most irtam meg masnak is hogy az elso hogy ezt a ket konyvet elolvasod:


Peter Rozsa: Jatek a vegtelennel

Pólya György: Gondolkodás iskolája


nyarra pont jo is. A Peter Rozsa konyvvel batran allj le ahol tartatok matekbol, magasabb matekot is targyal.


A masik szerencsetlennel szemben neked van idod, ez jo. Ha mar van van valami fogalmad a tortenetrol akkor matematikabol (es fizikabol) felkeszulni borzaszto egyszeru, fogod az erettsegi feladatgyujtemenyt es megoldod mind a ketezer peldat belole :D (legalabbis amit az en idomben hasznaltunk abban kb ennyi volt). Latom az uj letoltheto innen [link] . De viccen kivul: eszelos mennyisegu feladatmegoldas az egyetlen celravezeto ut, mire dolgozatra, felelesre kerul a sor addigra mar ugy leszel vele hogy "ah, igen ezt mar csinaltam".


Sok szerencset.

2014. máj. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, matek érettségim megvan csak 2 es lett :D előtte 2 hónappal készültem fel rá igazából, ahhoz képset csoda h sikerült egyáltalán :D most viszont vmi jobbat szeretnék belőle alkotni az 1ik könyvet nem találtam meg neten, esetleg neked nincs meg véletlenül pdf formátumban?
2014. máj. 22. 18:32
 4/6 A kérdező kommentje:

"Pólya György: Gondolkodás iskolája "


a másik fent volt ncoron :D

2014. máj. 22. 18:33
 5/6 anonim ***** válasza:
Obádovics Gyula-féle matek könyvek.Én megvettem,állítom neked,hogy könnyen meg lehet érteni belőle a témaköröket,példákkal is "fűszerezi" a szerző a könyvet,mindenképpen javaslom.
2015. júl. 18. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
S rettenetesen fontos a sok gyakorlás,ez a kulcsa ennek is.
2015. júl. 19. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!