Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakmát tegyek le...

Milyen szakmát tegyek le érettségi után amivel karriert és aránylag biztos anyagi hátteret tudok felépíteni?

Figyelt kérdés
Nos jelenleg 20éves férfi vagyok most fogok elkezdeni egy esti gimnáziumot aztán leérettségizni. Úgy vélem hogy nem vagyok még elkésve a tanulással és igaz hogy a múltban a saját hibám miatt abbahagytam az iskolát de ezen változtatok aminek az első lépése az érettségi aztán pedig a tovább tanulás valamilyen szakma irányában csak még nem tudom hogy milyen szakmák vannak amikkel biztos jól járnék az érettségi után. Komoly hasznos válaszokat kérnék.
2014. máj. 19. 12:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Fordítva csináld! Először szakma, aztán érettségi.
2014. máj. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen, feltéve, hogy nem OKJ-s képzésre akarsz menni; ahhoz szükséges az érettségi.


Szerintem ezzel a kérdéssel nem vagy egyedül az országban; mindenki olyat akar tanulni, amihez kevés munka szükséges, mégis a lehető legtöbb pénzt hozza. Én összesen 1 ilyen szakmát ismerek, és az a politikusi pálya; ott csak lopni kell, csalni, meg hazudni, meg az Országházban ücsörögni; télen fűtik, nyáron hűtik (az adófizetők pénzéből), ez az igazi álommunka.


De ha nem törsz politikusi babérokra, akkor is számtalan jól jövedelmező szakma van; nem véletlenül mondják manapság, hogy bizonyos szakmákból hiány van, például ács, lakatos, esztergályos, stb., ezeknek érdemes utánanézni, és ezek alapján szakmát választani.

2014. máj. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm. Nos igen Politikusnak nem szeretnék elmenni ha még lenne rá esélyem akkor sem hiszen sajnos elég sokan vannak a parlamentben akik megkeserítik a Magyarok mindennapjait és én nem szívesen tartoznék ezek közé. Amúgy gondolkoztam egy két szakmán Pl a Banki szakügyintézői. Vagy bűnügyi nyomozó ami nagyon is érdekel hiszen minden ami ezzel kapcsolatos cikkek stb ezeket gyűjtöm és még amin gondolkodtam az a mérlegképes könyvelő vagy még a logisztikai ügyintéző. Ezek amik mozgatják a fantáziámat aztán még ott lenne másodrészben a lift felvonó szerelő,és még ami érdekel az a biztonságtechnika azon belül biztonságszervező vagy akár egy komolyabb szakma ebben a kategóriában.
2014. máj. 20. 01:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!