Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A romániai emelt szintű...

A romániai emelt szintű matematika érettségim Magyarországon el tudom ismertetni emelt szintűnek?

Figyelt kérdés
Romániai középiskolás tanuló vagyok, és Magyarországra szeretnék jelentkezni egyetemre matematika szakra. Sajnos előrehozott érettségit nem tudtam tenni, ezért csak a romániai érettségim lesz, ami matematikából emelt szintű. Azonban sokan azt mondták, hogy ezt Magyarországon csak középszintűnek ismerik el, úgy pedig valószínűleg nem vennének fel. Mit lehet erről pontosan tudni, illetve hol tudok az ilyesmiknek utánanézni?

2014. máj. 20. 15:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
2014. máj. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Olvasd el, amit küldtem, de nem hiszem, mert Romániában helyből sokkal keményebb a matekérettségi. Ennek a sok siránkozónak itt megmutatnának egy román érettségit, sírva ájulnának el.
2014. máj. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 rkulcsar válasza:
Magyarországon külföldi érettségi bizonyítványt csak középszinten ismernek el, ha egyáltalán elismernek. A romániai érettségi bizonyítványt (diplomă de bacalaureat) középszinten ismerik el, még ha M1-es, emelt mateket tettél. A felvételizni szeretnél magyar felsőoktatásban akkor a szak által kitűzött tantárgy(ak)ból emelt érettségit Magyarországon kell teljesítened kiegészítő érettségiként. Erről majd tanusítványt kapsz, nem bizonyítványt. Egyébkén az oktatas.hu-n tudsz utánnanézni az ilyen dolgoknak.
2014. júl. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!