Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik a legjobb tankönyvkiadó...

Melyik a legjobb tankönyvkiadó Magyarországon?

Figyelt kérdés

Nekem abszolút a Mozaik Kiadó -s könyvek jönnek be. Most leszek 10-es gimnáziumban, és sajnos csak a Fizika, a Nyelvtan és Matek könyveink lesznek Mozaik-osok. :( De mivel nagyon szeretem természettudományi tantárgyakat, meg kell vennem külön a Földrajz, Kémia, Biológia tankönyveket is, mert amik nekünk vannak (Kémiából Műszaki -s, Földrajzból, illetve Biológiából Nemzeti -s) azokból nem értem meg a tananyagot és így ez a "külön beruházás" nagy összegekbe kerül évről-évre. De például Irodalomból, Ének-zenéből, Történelemből a Nemzeti Tankönyvkiadó -s könyvek a nagyon jók. A magyar nyelvkönyvek (pl. a Nemzetis német, vagy angol) elég pocsék gyártmány, mert nem adnak olyan lexikai tudást,mint azok a könyvek amelyekben egy szó sincs magyarul. Ámbár pl. a Nemzetis orosz könyvek elég jók! Az Apáczai Kiadó -s könyveket általános iskolában, alsó tagozaton szerettem nagyon Olvasásból és Nyelvtanból.

Mivel én ennyire szeretem a tankönyveket, az megint csak kérdésem lenne, hogy van-e olyan szakma/foglalkozás, hogy "Tankönyvterjesztési menedzser"?



2013. márc. 29. 20:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Én még csak nyolcadikos vagyok, de nekem is hasonló véleményem van erről a dologról, mint neked. A természettudományi tantárgyak könyveiből nálam is a mozaikos viszi a pálmát. Nagyon tetszik, hogy vannak benne pluszinformációk, és rengeteg kép/ábra.. ezekkel sokkal könnyebben meg lehet érteni az anyagot.

A matekkönyvünk valami rettentő rossz, mintha ovisoknak találták volna ki.. azt hiszem Műszaki Kiadó.

A magyar és az angol könyveink is ilyen apáczais, kompetenciaalapú izéségek... de nekem nagyon nem tetszenek. Teljesen logikátlanul van néha felépítve, összeszerkesztve a tananyag. Angolkönyvből nekem a Project tetszik, ilyen van tesóméknak.

A történelem könyvünk is apáczais, de az nagyon tetszik. A középiskolás nemzeti tankönyvkiadós történelemkönyv is elég jó, részben ebből készültem versenyre :)


Bár az, hogy mit és hogyan sikerül megtanulnod, nagyrészben nem a könyvtől függ, hanem a tanártól. Azt viszont el kell ismernem, hogy a mozaik kiadós könyvek a természettudományi tárgyakból nagyon jól megértetik veled az anyagot tanár nélkül is, ha van egy kis eszed.

2013. márc. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, valójában általános iskolában történelemből az Apáczais könyvek a legjobbak, a Nemzetisben túl sok van, a Mozaikosban túl kevés. Nem tudom neked, hogy adatott meg, de nekünk általános iskolában csak a Fizika könyvünk volt mozaikos, de munkafüzetet nem rendeltek mellé, 6. osztályban pedig a fizikát könyv nélkül tanultuk, habár később beszereztem a Mozaikos fizika könyvet 6. osztályosoknak és nagyon sajnáltam, hogy nekünk nem rendeltek a suliban. A középiskolai töri könyveknél a Nemzetis Száray Miklós féle a legjobb, de a munkafüzet a tankönyvhöz elég gázos... Azzal pedig, hogy a Mozaikos természettudományos tankönyvek jobban megértetik, elképzeltetik az anyagot 100% -osan egyet értek! A természettudományos tankönyvsorozatok közül A Temészetről Tizenéveseknek a legjobb, de a Föld, amelyen élünk tankönyvsorozattal sincs semmi gondom.
2013. márc. 30. 13:10
 3/5 anonim ***** válasza:
Például bioszból meg matekból viszi a pálmát szerintem a Mozaik, többit nem igazán ismerem.
2013. ápr. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Matekból középiskolában a leges-legjobb a Mozaikos Sokszínű matematika című tankönyvcsalád. Mi is ezt használjuk, elképesztő, hogy milyen jól össze tudják szerkeszteni ezeket a tankönyveket, úgy, hogy kevés odafigyeléssel meg is lehet könnyedén tanulni tankönyvből az anyagot. Biosz könyvek nálunk általánosban sajna mindig Nemzetisek voltak, szüleim már nem tudták elképzelni, hogy hol lehet a baj, hogy nem értem a biológiát és egyszer csak megrendeltem a netről a mozaikos tankönyvet és hozzá a munkafüzetet is, és abból tanultam, a Nemzetiset csak suliban órára vittem be, azon kívül elő sem vettem. Miután több hete a Mozaikosból tanultam sokkal jobban kibővült a szókincsem is és máris a 4-est kijavítottam 5-ösre. Azért nagyon szembetűnő a különbség a két tankönyv között!!
2013. ápr. 2. 14:46
 5/5 anonim válasza:
Hát sajnos mostmár más a helyzet. Az Apáczai a Nemzedékek Tudádával OFI lett, Nemzeti meg megszűnt. Mozaik könyvek viszont tényleg jók, mi 3 évig abból tanultunk matekot és 1 évig fizikát, míg kivették a tankönyv csomagból sajnos.
2020. jan. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!