Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Vonhat le egy diploma értékébő...

Vonhat le egy diploma értékéből, ha valaki végig korrepetálásra/külön órákra jár?

Figyelt kérdés
Gépészmérnöknek tanulok. Az évfolyam nagy része megszenved a matekkal és a mechanikával, van aki viszont kisujjból kirázza az egészet. Én magamról tudom, hogy ha eljárnék matekból és mechanikából korrepetálásra, mondjuk heti 2 alkalommal akkor sokkal jobban menne. Viszont megéri ez? Ettől még lehetnék jó szakember később én is?

2014. máj. 21. 15:59
 1/8 anonim ***** válasza:
76%

Miért ne lehetnél jó szakember? Elvégre azért jársz külön tárgyakra, hogy az alapokat minél jobban megtanuld, nemde?

Az a szakember tud a legjobban érvényesülni, aki stabil alapokkal rendelkezik, sose felejtsd el! ;)

Mindenképp megéri, én általános iskolás korom óta járok matekból és fizikából különórára, hogy ne legyen későbbiekben problémám ezekkel a tárgyakkal. :)

2014. máj. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 reptoid ***** válasza:
81%

Nem teljesen mindegy, hogy az egyetemi előadótól vagy egy magántanártól szerzed meg azt a tudást? Sőt, esetedben együtt a kettőtől, ami még jobb, lehet olyan dolgok is szóbajönnek a tanárodnál, ami órán el sem hangzik.


Tanulni sosem ciki, a tudásod pedig jó eséllyel több is lesz, így jobb szakember is lehetsz.

2014. máj. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan eljárhatsz külön tanárhoz, ez egyátalán nem von le semmit sem a diploma értékéből. Sőt, szerintem inkább hozzátesz, mert te még több idő, pénzt és tanulást fektettél bele. Ettől még ugyanolyan jó vagy még jobb szakember is lehet belőled.
2014. máj. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Sokkal jobb szakember lesz az, aki tesz is a tudás megszerzéséért, mint az, aki megelégszik azzal, ami tudás épp hogy ráragad.
2014. jún. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólókkal. Te legalább veszed a fáradságot, hogy megtanuld, amit kell. Biztosra veszem, hogy sokan megelégszenek azzal, hogy kettesekkel meg hármasokkal átcsusszanjanak vizsgán, ami fölveti azt a kérdést is, hogy akkor egyáltalán mit keresnek egy egyetemen?


De azért az elgondolkodtató, hogy a jövő mérnök generációja olyan emberekből fog kikerülni, akiknek gondjuk van a matekkal és a fizikával. Én nem szívesen feküdnék be egy olyan sebész kése alá, akinek nem biztos a keze és a májat néha összekeveri a hasnyálmiriggyel.

2014. jún. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Szép hasonlat, de azt kalkuláld bele, hogy az orvosnak real-time kell teljesíteni, míg a mérnökök rengeteg szimuláció, javítás és újratervezés után kezdenek el valamit legyártani/megépíteni.

Több hülye mérnök kell ahhoz, hogy egy híd leomoljon, míg egy darab orvos hibázása is elég ahhoz, hogy meghaljon valaki.

2014. jún. 20. 18:58
 7/8 anonim ***** válasza:

"Én nem szívesen feküdnék be egy olyan sebész kése alá, akinek nem biztos a keze és a májat néha összekeveri a hasnyálmiriggyel."

Már ne is haragudj de ez egy nagy m@rh@ság.

Eleve az orvosi munka is team munka..a legjobb sebész sem tudna műteni a műtősnő segítsége nélkül hogy csak egy triviális dolgot említsek. Több orvos van egyszerre egy műtétnél jelen...tehát hogy valamit elszúrjanak több h@lye orvos kell.

Az hogy az orvosnak biztos keze van e nem tudhatod...semmi köze az egyetemi jegyekhez. Sokkal inkább a korához, meg a megfelelő szakirány választáshoz.

A májat a hasnyálmiriggyel egy hónapos boncmester képzés után nem keveri össze senki, nem hogy az aki orvosit végzett. Ez kb. olyan mint nem vinném olyan autószerelőhöz a kocsimat aki az autó kerekét összekeveri a kipufogóval.

2014. júl. 15. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező és kedves 7-es!


Szövegértelmezési problémáitok is vannak? Ugyanis az orvosos hasonlatban nem az orvosi rész, hanem a mérnöki rész volt a lényeg. Nem esett le?


"Szép hasonlat, de azt kalkuláld bele, hogy az orvosnak real-time kell teljesíteni, míg a mérnökök rengeteg szimuláció, javítás és újratervezés után kezdenek el valamit legyártani/megépíteni."


Ez csodálatos, de a real-time része a dolognak teljesen irreleváns, mert nem ez a lényeg, hanem az, hogy mi számít alapvető tudásnak egy szakmán belül. Egy mérnök, aki nem konyít eléggé sem a matekhoz, sem a mechanikához, az egyrészt diplomát sem fog kapni, másrészt ha valami véletlen folytán mégis, akkor hogy fog tudni megtervezni bármit is szerinted? Az meg, hogy többen vannak, nem segít, ha mindegyikük egyformán tehetségtelen.


"Eleve az orvosi munka is team munka.."


Ja, ahogy a mérnöki is általában. De abban, hogy egy vagy több hülye orvos kell a hibához, ellentmondtok egymásnak, szóval ezt beszéljétek meg egymás között.


"Ez kb. olyan mint nem vinném olyan autószerelőhöz a kocsimat aki az autó kerekét összekeveri a kipufogóval."


És? Vinnéd? Nem vinnéd. Ahogy e kettő megkülönböztetése elvárható egy autószerelőtől, illetve a biztos kéz megléte valamint a máj és hasnyálmirigy megkülönböztetése egy sebésztől, úgy a matek és mechanika ismerete is egy gépészmérnöktől. Mit nem értesz ezen?

2014. júl. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!