Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az igaz, hogyha gimiből matek...

Az igaz, hogyha gimiből matek infó szakról megyek közgázra az egyetemen akkor nagyon nehéz lesz?

Figyelt kérdés
Sajnos egy gyengébb szakközépben van gazdasági szak.Azért gondoltam,hogy matek infóra megyek a gimibe.Mert olvastam,hogy elég kemény a matek ezért gondoltam,hogy inkább a matekra fekszem rá,majd az egyetemen pedig szakot tanulni.

2014. máj. 24. 19:24
 1/2 anonim ***** válasza:
43%

Közgázon nem kemény a matek. Ha nem kifejezetten matek szakra mész vagy infóra, akkor kis odafigyeléssel simán teljesíthető.

Ellenben, ha semmi gazdasági alapokat nem kaptál, azon a téren lehetnek még gondok. Fő probléma, hogy egyetemen nem fognak semmit elmagyarázni. Leadják az anyagot és vagy megérted vagy mehetsz ahová akarsz. Nekik mindegy.


Őszintén nem ajánlom, hogy alapok hiányában rögtön elmenj egyetemre. Nézzél ki egy 1-2 éves (inkább kettő) OKJ-t, ami a választott területeden van. Ott szépen megtanítják a gazdasági alapokat. Utána már zsebedben lesz egy szakma és a szükséges szaktudás, hogy nekivágj az egyetemnek.


Én anno nem így tettem. Egy évet pazaroltam el miatta. Már bánom, mert pszichésen is nagyon megviselt az egyetemi elégtelen eredményem és az ottani rendszer mentalitása. Okulva belőle, elvégeztem OKJ-t, munkát kerestem, most meg levelezőn fogok diplomázni.

2014. máj. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Vannak az egyetemeken első félévben alapozó tárgyak, direkt ezért. Vannak az egyetemen barátok, évfolyamtársak, akik segítenek egymásnak. Ezzel az erővel senki ne menjen egyetemre, aki gimit végzett, mert nincs szakmai alapja. szerintem mindenképp próbáld meg. Nekem sok ismerősöm jár közgázra (mind gimiből, szakmai ismeretek nélkül) és ők is bevallották, hogy bekerülni jóval nehezebb volt, mint bent maradni.
2014. máj. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!