Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Biologiával hol tudnék elhelye...

Biologiával hol tudnék elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
Elsős vagyok egy gimnáziumban biologia tagozaton,de igazából nem tudom hogy mit akarok kezdeni a biosszal vagy hogy mi akarok lenni. A kémia nem a kedvencem de igazából annyira nem vészes (4-es vagyok belole),a biosz tanárunk mindig mondja hogy a kémiát nagyon kéne tudni a bioszhoz. Szóval biológiával milyen irányba tudnék továbbmenni? (eddig a pszichológia érdekelt, most találtam rá a rekreációszervezés és egészségfejlesztésre) Mivel tudok viszonylag sokat keresni?

2014. máj. 24. 19:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Akkor tudsz sokat keresni, ha másokat dolgoztatsz.
2014. máj. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én idén felvételizem az ELTÉ-re biológia szakra. Nyílt napokon utána kérdeztem ennek-annak, ott azt mondták, van benne jövő.

Gyakorlatilag minden kapu nyitva áll: mikrobiológiától elkezdve az ökológián keresztül rengeteg lehetőség adott. Sőt, még olyat is hallottam, hogy egyetemen akár átjárhatóság is van akár orvosira is!

Én személy szerint a mikrobiológia, vagy környezetvédelem felé szeretnék elindulni.

2014. máj. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

utolsó

akkor téged eléggé félretájékoztattak..


egyrészt

nincs átjárhatósági lehetőség bioszról orvosira.. nem tudom, ki mondta ezt neked, ez egy kva nagy baromság, ha orvosira akarsz járni, akkor újra kell felvételizned, és az összes tárgyat meg kell csinálnod

(fordítva esetleg lehet, hogy orvosis voltál, és átmész bioszra, de így is a legtöbb tantárgyat meg kell csinálnod, mivel biosz szakon alig van szó az ember biológiájáról)


másrészt

a biológia bsc semmit nem ér, úgy konkrétan semmit, maximum elmehetsz vele orvoslátogatónak

msc is nagyjából annyit ér, mint a bsc, kivéve ha tanárin vagy, pl biosz-kémia tanárival el lehet azért helyezkedni


ezzel a biosz szakkal akkor lehet valamit kezdeni, ha nagyon nagyon jó vagy, és elmész phd-re, és ott is nagyon jó vagy + angolul felsőfokon beszélsz

+ még nagyon jó, ha egy félévet vagy egy évet külföldi egyetemen csinálsz

ja és ami fontos, hogy szegedre menj biosz szakra, mert az a legjobb

bocs utolsó, de az elte elég sz*r, ha bioszról van szó

2014. máj. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#2-ik vagyok.

Először is, tudom, hogy BSc-vel sokra nem megyek, de valahol el kell kezdeni. Másodszor, PTE-n kérdeztem utána, és létező dolog az átjárhatóság, csak szintemelő vizsgát kell tenni.

Harmadszor, az ELTE-t nem azért választottam, mert híresen jó lenne, hanem mert ide köt a család.

2014. máj. 25. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
akkor hülyeséget mondtak neked a pte-n
2014. máj. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!