Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Természetvédelmi mérnök,...

Természetvédelmi mérnök, kertészmérnök vagy élelmiszermérnök?

Figyelt kérdés

még mindig vacillálok a sorrenden mert mind érdekel! Légyszíves adjatok tanácsot,ki milyen sorrendet állítana? valaki aki tanulja valamelyiket tapasztalat is jól jönne!


sulik: bce élelmiszermérnök és kertészmérnök, és szie kertész és természetvédelmi


2014. máj. 28. 13:56
 1/7 anonim válasza:
Hagyd a fenébe a kertész és élelmiszermérnökit, meg a többit is, semmire nem mész vele.
2014. jún. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
de ha ez érdekel?? na jó akkor mit ajánlasz? gondolom tapasztaltabb vagy e téren mint én...
2014. jún. 11. 12:55
 3/7 A kérdező kommentje:
te mit tanulsz?
2014. jún. 11. 13:03
 4/7 anonim válasza:

Én élelmiszermérnök vagyok,és én személy szerint megbántam.

A jelentkezésemnél én nem vettem figyelembe a korlátaimat.

Ha ezek között vacillálsz, gondold át,hogy ha élelmiszermérnök, akkor van-e termelő üzem a közeledben?Ha nincs, hajlandó leszel költözni,vagy sokat utazni a munkáért?Mennyire vagy teherbíró, az élelmiszeripar nem napi 8 óra munka, hanem napi 10-12,és reggel 6 kor indul a gyártás, nem 8-kor!

Ezek most úgy tűnhetnek, hogy peersze, hát 12 órát dolgozom akkor, de napi szinten heti 6 napot is 12 órás munkával letölteni nehéz!

Én nem szeretem,és meg is bántam!Érdekel a mai napig az élelmiszermérnök szakma, elvi szinten szeretem, de azt a napi rutint amit ez kínál azt nem szeretem.

Kertészmérnök ismerőseim vannak, egyik sem talál állást, csak az aki később növényorvos vagy biotechnológus lett!

A természetvédelemről nem tudok semmit.

Sajnálom,ha nagyon kiábrándító voltam, de én elvesztettem az elhivatottságomat a munkám iránt.

2014. jún. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 LD50 ***** válasza:

Én is élelmiszermérnök vagyok. 6 éve végeztem. Azt, hogy ezt tanultam, azt nem bántam meg. Én azt bántam meg, hogy ebben az országban kell boldogulnom vele. De azt minden nap megbánom.

Önmagában elég szép szakma. Csak elég kicsi az esély rá, hogy valaki a suli után eljut odáig, hogy a szakma szépségeiből érzékel is valamit.

Tudod van egy dolog amit a fősuliban nem mondanak el, pedig kéne. Valószínűleg csak sok álláskeresgélés és interjú árán fogsz rájönni.

Azt mondják töpörödő élelmiszeriparunkban nem igazán kell ennyi élelmiszermérnök. BCE-ÉTK, Szeged, Debrecen, NYME. Kicsit sok.

Mondjuk én ezt 6 éve végzett élelmiszermérnökként csak részigazságnak érzem.

Szerintem haladó felfogású, modern gondolkodású élelmiszermérnökökre elég nagy szüksége lenne ennek az országnak. Mert most jó részt elég gáz tudású, de főleg mentalitású emberek nevezik magukat élelmiszeripari vezetőnek/élelmiszermérnöknek...

2014. jún. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Ezt a hozzászólást mintha már olvastam volna.

Tök mindegy mi van, valami kamu szakmát válassz, ha nem akarsz havi 100 ezerből boldogulni diplomásan.Marketing jó lesz az, nem tudás kell, csak eladni magad.

2014. jún. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A SZIE MKK-t ajánlom, elsősorban a természetvédelmi mérnököt, ez egy nagyon jó egyetem, elit kutatókara és egy nagyon kellemes és érdekes szak.


(A bce budai kampuszát szerintem jobb elkerülni, ha élelmiszermérnök akarnál lenni akkor a BME biomérnöki szakának élelmiszeres specializációját javasolnám.)

2015. jan. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!