Mit tanuljak tovább?

Figyelt kérdés

Emelt töri és angol érettségit tettem még tavaly, jó eredményekkel, fel is vettek az egyik legjobb gazdasági szakra, de ezt is csak kizárásos alapon kezdtem el, mostanra pedig már szabályosan undorodok az egésztől.

Valószínűleg már csak jövőre tudnék jelentkezni, és ha valami más érettségi kellene és belehúznék akkor azt letehetném tavasszal.


A probléma az, hogy fogalmam sincs hogy hova menjek. Amit igazán szeretek az a történelem, de nagyon félek tőle hogy diplomás munkanélküli lennék sokévnyi tanulás után. A természettudományok sose mentek különösen jól, de némelyik valamilyen szinten érdekel. A programtervező informatikus szintén érdekelne, de nem hiszem hogy meg tudnám csinálni azt a kemény szintű matekot, plusz programozni se programoztam még úgy igazán. A hangmérnök OKJ felé is nézelődtem, de egyrészt szintén rosszakat hallani az elhelyezkedési lehetőségekről, másrészt a szüleim nagyon elleneznék ha nem végeznék egyetemet.


Nem vágyok milliókra, vagy nagy karrierre, nem vagyok opportunista, törtető. A gazdasági pályát is azért akarom abbahagyni mert nem az én világom. Csak szeretnék tisztességesen megélni valamiből, és olyat csinálni amit tényleg szeretek.


Magányos típus vagyok, nem kedvelem a társaságokat, sokszor könnyen felidegesítenek az emberek, és irányítani sem szeretnék, de ha magamban kéne valami munkát végezni, azt becsülettel tudnám csinálni.

Az önismereti/pályaválasztási tesztekre mindig tök különböző dolgok jönnek ki.


Teljesen el vagyok már keseredve, úgy érzem sosem találok megfelelő pályát és nem vagyok jó semmire...



2014. máj. 29. 19:58
 1/6 anonim ***** válasza:

szerintem akkor is csinálj pár tesztet és olvass utána a kijött foglalkozásoknak, hogy melyiket tudnád elképzelni

vagy akár enélkül olvass utána a téged érdeklő szakoknak, hátha megtalálod a számodra tökéleteset

2014. máj. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy ezeket már csináltam. A szakleírásokat is sokszor végigolvastam már.
2014. máj. 29. 21:02
 3/6 anonim ***** válasza:

azért még időben vagy ha csak tavaly érettségiztél. sokan 1-2-3-4-5-6-7 évvel később kezdik a felsőoktatást...

azokhoz se hasonlítsd magad akik hozzájuk alkalmas szakon vannak.

pármillió fiatalból nem sok tud felsőoktatásba menni, nem sok tud normális érettségit lerakni

Bár töri érettségivel nem tudom mire lehet menni, de a választékból a gazadasági irány a legértelmesebb.

Ha már bekerültél valahogy állítsd át az agyad és maradj ott, még időben vagy, nem baj ha újra felveszel tárgyat ami nem sikerült.

2014. máj. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
jogra nem gondoltál még?
2014. máj. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát most így hirtelen a közigazgatás-szervezés/pszichológia jutott eszembe. Jogot, vagy tanári pályát mondanám még, de a leírás alapján gondolom az sem lenne az igazi számodra. Ha nem tudsz dönteni csinálj egy szakmát, mondjuk informatikához kapcsolódóan ott nem kell vért izzadni a matekkal, lesz egy szakmád, és talán utána már több elképzelésed is a jövőt illetően. Mondjuk én egy jó gazdasági szakot nem hagynék csak úgy félbe, biztos semmi nem motivál már benne? Még informatikus könyvtárost tudom ajánlani, de ezzel elhelyezkedni nem lesz a legkönnyebb.
2014. máj. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Ez a kérdőív a segítségére lehet annak, aki még nem tudja, hogy mit kezdjen az életével és hogy hol tud tájékozódni arról, hogy mihez kezdjen a gimnázium után:


[link]

2017. ápr. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!