Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hová tanuljak tovább? Milyen...

Hová tanuljak tovább? Milyen szakok jöhetnének szóba?

Figyelt kérdés

2 év múlva fogok érretségizni és elképzelésem sincs arról, hogy hová tanulhatnék tovább vagy mi legyek ha nagy leszek. A tanulmányi átlagom jó, fizikán kémián és bioszon kívül mindenből ötös vagyok. Legjobban a töri és angol érdekel, de szeretek színházba járni és süteményeket is szívesen sütök. Eddig az anglisztikán gondolkodtam de nagyon elbizonytalanodtam, mert nem szeretnék külföldön élni/dolgozni, tanárkén és tolmácsként sem látom magamat. Tudnátok ötleteket adni, hogy milyen szakokat nézzek meg?

Köszönöm :)



2014. máj. 16. 23:38
 1/5 anonim válasza:
Két év alatt még bőven kitalálhatod, merre tovább. Tanulj, legyél nyitott, érdeklődő, aztán meglátod. Legfeljebb ha végzősként még mindig nem tudod, hova add be a jelentkezésedet, szerezhetsz egy szakképzettséget, és ha utána egyetemre akarsz menni, még mindig ott a lehetőség. A plusz idő, gyakorlat alatt esetleg rájössz, mit szeretnél. Ne aggódj emiatt.
2014. máj. 16. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

ANgol nyelvtudással nem csak Anglisztikára lehet menni, én például angolból emelteztem, és holland szakra mentem. Ha nagyon jók az eredményeid, skandinavisztikára is mehetsz, de még a japánhoz is elég az angol. Lehetsz műfordító is, illetve a nyelvszakosokat szeretik az adott országok multi cégei foglalkoztatni itthon, Magyarországon. Az okj szerintem amúgy mindig hasznos, ha van, én is szeretnék majd valamit a diplomám mellé.

Így, hogy csak annyit írsz, szereted a törit és az angolt, bölcsész kari szakok ugranak csak be, meg hát egy cukrász okj. Azt kell eldöntened, hogy kétkezi munkát szívesen végeznél-e, vagy mennyire vagy hiú, mennyire érzed úgy, hogy neked szükséged van diplomára ahhoz, hogy elégedett legyél magaddal, de legalábbis a végzettségedet illetően.

Itt van például az ELTE szakválasztéka (nem az egyetem a lényeg, csak azért mutatom ezt a linket, mert az eltén minden szak van a bölcsész karon belül, szóval nézegesd, hátha valamelyik megihlet. Ha egyik sem izgat fel - én teljesen ráizgultam anno minden másodikra -, akkor a bölcsész kart már ki is lőheted, bár aki nem jó matekból, az nehezen élvezne másik karon található szakot.)

[link]

2014. máj. 17. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Minden munkának vannak hátrányai és előnyei. Ha teheted próbálj ki egy párat, hogy jobban megismerd magad! Ha szeretsz sütni, lehetsz pék/cukrász, töri-angollal akár idegenvezető is bármilyen barlangokban, vagy várakban, múzeumokban...Ha csak a diákok hozzáállása zavar, akkor nyelviskolában is lehetsz tanár, oda azok mennek akiket tényleg érdekel.
2014. máj. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat :) Sajnos a tanárt mindenképpen kilőttem, mert nem tudok túl jól magyarázni és sajnos elég hamar felkapom a vizet :(

Az idegenvezető és az okj-s cukrász nagyon tetszik az elte honlapja pedig egy aranybánya köszönöm :D

2014. máj. 18. 14:33
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha úgy érzed nem lennél jó tanárnak, inkább ne próbálkozz vele, így is épp elég rossz tanár van. Ha megy a matek nagyjából akkor én elgondolkoznék gazdálkodástudományi szakokon. Oda kb. minden készség jól jön és egyik hiánya sem életbevágó (ezt úgy értem, hogy nincs egy olyan tárgy amiből mindenképpen jónak kéne lenned mint pl. biológus szakon biológiából). Az üzleti képzések akkor is jól jönnek az életben, ha később nem ezzel akarsz foglalkozni, mert egyszerűen segít eligazodni a munka világában, de aki tesz a céljai elérése érdekében, az előtt jó lehetőségek nyílhatnak meg. (Vagy akkor is jól jön, ha egyszer úgy döntesz, hogy nyitsz egy cukrászati vállalkozást. Ki tudja?)
2014. jún. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!