Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért hiszi azt sok pszichológ...

Miért hiszi azt sok pszichológus hallgató, hogy az ő anatómiájukat egy lapon lehet említeni az orvosi egyetemen oktatott anatómiával?

Figyelt kérdés
Nyilván mindenkinek az a nehéz, amit ő maga tanul, és biztos pszichológián is vannak nehéz tantárgyak. De azért a két anatómia nagyon nem egy kategória.. orvostanhallgatóként kicsit elcsodálkozom, mikor pszichológus hallgató ismerőseim az üzenőfalon szenvednek, hogy milyen nehéz az anat... Hát nem tudom mit szólnának a három féléves (mozgásszervrendszer, zsigertan, neuroanat) anatómiához, aminek a végén szigorlat van anatómia-szövettan-embriológia "kombóból". Hogy hihetik néhányan, hogy a két karon tanított anatómiát egy lapon említse?

2014. máj. 31. 10:16
1 2 3 4
 1/39 A kérdező kommentje:
Az utolsó mondatot elírtam: Hogy hihetik néhányan, hogy a két karon tanított anatómiát egy lapon lehet említeni?
2014. máj. 31. 10:18
 2/39 anonim ***** válasza:
70%
A pszichológián csak neuroanatómiát tanulnak , persze nem olyan szinten mint az orvosin , de attól függetlenül még nehéz. Nem értem miért jelent ez gondot neked?!
2014. máj. 31. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
89%
Miért hiszed egy-két facebook bejegyzés alapján, mely csupán annyit közölne a nagyközönséggel, hogy nehéz a tananyag, azt, hogy bármilyen egyetem bármilyen szakának bármelyik tantárgyával vetnék össze azt?
2014. máj. 31. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
80%

Ahogy írtad, sok ember saját magát akarja úgy beállítani, hogy neki milyen nehéz dolga van és milyen okos.

Én is találkoztam kis vidéki főiskola 2 éves kommunikáció-féleséget tanuló hallgatójával aki hosszan ecsetelte nekik milyen nehéz tárgyaik vannak és a jegyzeteit is mutogatta. De még hasonló szakon végzettek is igyekeznek a másikat hülyébbnek beállítani, mert az ő egyetemük jobb, a másiké meg nem. Ebben az esetben pedig a könnyebb, társadalmilag kevésbé elismert szakos próbál presztízsben felzárkózni az orvosi képzéshez, hogy ő is van olyan okos-ügyes.

Sok ember egyébként se tudja, mi a különbség a pszichiáter-pszichológus között, keverik a kettőt, a pszichológust is valaki orvosnak tartja, még fimben is találkoztam olyannal hogy egy embert mindkettőnek neveztek.

2014. máj. 31. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:
Félreértések elkerülése végett: nyilván nekik is van sok nehéz tárgyuk, de azért a két anatómia nem egy kategória..
2014. máj. 31. 10:38
 6/39 anonim ***** válasza:
91%
De ki mondta egyáltalán, hogy a két anatómia ugyanaz lenne? Egyébként a "sok ember saját magát akarja úgy beállítani, hogy neki milyen nehéz dolga van és milyen okos" megjegyzést pont ugyanúgy érvényes az olyan orvostan hallgatóra, aki ilyen kérdést tesz fel.
2014. máj. 31. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 reptoid ***** válasza:
78%

És te mint orvostanhallgató miért érzel késztetést arra, hogy nagy nyilvánosság előtt verd a nyálad, hogy a te anat-szövettan-fejlődéstan mennyivel, de mennyivel nehezebb, mint a pszichológus hallgatók anatómiája?


Hidd el, nem az ilyenek sulykolásával fogsz elismertséget szerezni, mikor orvos leszel.



Üdv, egy orvostanhallgató, aki már túl van ezen az összes "nehéz" tárgyon.

2014. máj. 31. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
90%

A pszihológián első két évben tanítanak anatómia I és II-t, később pedig neurológiát, legalábbis az ELTE-n így van.


Több hallgató előzetes biológiatudás nélkül, vagy csak kevés biológiatudással kezdi meg az egyetemet. A nehézséget az okozza, hogy ennyi latin fogalmat meg kell tanulni, és sokszor nem értjük, hogy nekünk pszichológusoknak miért kell ennyire részletesen tanulni. A legtöbb hallgató humán beállítottságú és a reál tárgyak nehézséget okozhatnak.


Ezzel szemben az orvostanhallgatóknak pedig kötelező az emelt szintű biológia és kémia vagy fizika. Mindkét tárgyra már az egyetem megkezdése előtti általában két évben intenzívebben készülnek.


Kétség sem fér, hogy az orvostanhallagót anatómiája sokkal nehezebb, de mi azt még elképzelni sem tudjuk, hogy mennyi anyagot kell megtanulni. Nem utolsósorban az orvoshallgatóknak az anatómia alaptárgy, mi sokkal inkább a mumustárgynak emlegetjük, mert a pszichológia, társadalomtudományosabb tárgyak jobban érdekelnek sok pszichológushallgatót.


Mikor elpanaszoljuk, hogy ez mennyire nehéz, akkor nem gondolunk bele, hogy nektek sokkal nehezebb, csak jólesik egy kicsit kipanaszolni magunkat. Nekem konkrétan erőt adott a vizsgára való felkészüléshez, hogy tudtam, az orvostanhallgatóknak többet kell tudni.

2014. máj. 31. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
86%

Ne szenvedj már itt, mint egy ovis :D

Én is orvostanhallgató vagyok. Van egy csomó ETK-s ismerősöm, akik örökkê sulcus bicipitalis medialisokat posztolgatnak, hogy mindenki lássa, milyen komolyak. Na és? Én ezen jót mosolygok, mit kell komolyan venni? Ha ez téged annyira zavar, akkor te is posztold féstbúkon, hogy lene maradj a komolysági versenyről, hajrá ;)

2014. máj. 31. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
39%

Nagyjából ez olyan, mint amikor az orvostanhallgatók azt hiszik, hogy ők a világ összes tudását, és műveltségét magukba szívják az egyetem alatt, pedig az igazság az, hogy csak egy szakképzésen(!!!) vesznek részt, és nem egy művelődési, pláne nem közművelődési képzésen, azaz nem általános műveltek lesznek, hanem pont ellenkezőleg a nagyfokú bizonyos részműveltség miatt kizárják a világot, és ebből adódóan elég sok butaság hagyja el a szájukat.

Sajnos ezt sokféle szakkal ellehetne játszani, és válasz sem lenne nagyon, ami megnyugtatja abszolút az embert.

2014. máj. 31. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!