Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdemes lenne hirdetést...

Érdemes lenne hirdetést feladnom, amiben társat keresek külföldi munkavállaláshoz? Többi lent.

Figyelt kérdés
Már eldöntöttem, hogy külföldön szeretnék dolgozni, de sajnos hiába van egy csomó ismerősöm kint, azt veszem észre, hogy igazából, ha megemlítem, hogy elegem van már itthon, s kint szeretnék dolgozni, mindenki bezárkózik, aki kint van már, nem nagyon akar másnak segíteni. Szóval arra gondoltam, hogy feladok egy hirdetést a megyéből, ahol élek, hogy társat keresnék, akivel együtt kimennék, tudnánk egymást támogatni az ügyintézésben, esetleg van már tapasztalata és újra kimenne stb. Egyedül nagyon nehéz, a legnagyobb bajom, hogy főleg Ausztriába vagy Németországba mennék, de a német annyira nem megy jól, angolból folyékonyan beszélek, de Anglia nekem túl messze van. Hiába van egy csomó állás Ausztriában, telefonon kéne beszélni németül, az meg nekem biztos nem menne, közvetítőkben nem bízok. Vagy van reális esély arra, mondjuk, hogy egy hónapra kimegyek Bécsbe és ott addig talpalok, amíg találok valamit. Nagyon kéne tapasztalat ezekkel a dolgokkal kapcsolatban. Légyszi írjon akár privit is, akinek van. Köszi

2014. máj. 30. 15:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Próbáld meg! Van egy csomó ingyenes netes apróhirdetési oldal. Max nem jelentkezik rá senki.
2014. máj. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%

A kérdés az, ismeretlenül egyáltalán érdemes közösködni (bármiben is). Egyáltalán miért kell társ? Ha én mennék (megyek) egyedül, vagy max egy nagyon jó baráttal. Kivéve ha elég sok pénzzel vágtok neki mindketten.

Hogy miért? Mert ha éppen elég a pénz, előfordulhat, hogy a pl közösen bérelt lakást, szobát, annak kell fizetni aki hamarabb talál munkát. Ha pl te találsz, a hűséges társad még 2 hónapig nem, akkor Te fogod őt eltartani? Fordítva szintén nem túl jó, és elég jó konfliktusgeneráló dolgok ezek. Akármilyen jó fej is valaki, ha pénzről, üzletről, megélhetésről van szó, azért nem mindegy.


Szóval kérdem én, mivel jobb ha valaki megy veled? (fogja a kezed?) Egyedül legalább nem kell senkiért felelősséget vállalnod csak magadért, minden forintod a tied. Igaz nincs aki segít, de nem is hátráltat.

2014. máj. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Berlin <--> Budapest autóval 10 óra, repülővel kb. 3

London <--> Budapest repülővel kb. 4 óra


Számít az az egy óra?

Mert ahhoz mindkettő messze van, hogy csak úgy ingázz vagy hazaugorj.

Viszont az, hogy beszéled-e a nyelvet bizony számítani fog...

2014. máj. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát nem mindegy, hogy Anglia vagy Ausztria. Már csak azért sem, mert Ausztriából oda-vissza pár ezer forintból meg lehet úszni, nagyon sokan hirdetik magukat, hogy mikor jönnek mennek kocsival, s ha mondjuk öt ember összejön, akkor igencsak olcsón meg lehet úszni az utazást. Míg Angliából a repjegy azért nem olcsó. És azt sem mondja nekem senki, hogy egy jóval közelebb lévő országból nem tudna gyakrabban hazalátogatni, mint egy messzebb lévőből. Nagyon nem mindegy.
2014. máj. 30. 19:26
 5/6 A kérdező kommentje:
Társ meg azért kelllene, mert azért elég ijesztő tök egyedül nekivágni a nagyvilágnak. Ha mondjuk meg ketten járjuk végig a munkahelyeket, akkor még talán nagyon eséllyel is kaphatok munkát. Esetleg az egyiknek jobban megy a német, sok tényező van. Nagyon sok pár is kimegy és egy helyen dolgoznak, csak sajnos nincs pasim.
2014. máj. 30. 19:29
 6/6 anonim ***** válasza:

És mi van, ha ez az illető egy utolsó, kétszínű ember, aki az első adandó alkalommal hátba szúr vagy meglop?


Sose lehet tudni.

Pár találkozás alatt pedig nem fogod megismerni. De amúgy természetesen fel lehet adni hirdetést és meglátod ki jelentkezik rá.

Én a helyedben fejleszteném a németet, addig pedig itthon dolgoznék.

Amúgy folyékony német nyelv és szaktudás nélkül, csak legalja munkákra fognak felvenni, az meg nem tudom mennyire vágyad...Mert innen jól hangzik, hogy takarításért kapsz nettó 200 ezret, de pl. Bécs nagyon drága, nem nagyon tudnál félretenni. Cserébe viszont nyomorogsz egy kis lyukban (mert csak erre telne) és agyondolgoztatnának.

Egy próbát persze megérhet, de inkább képezd magad és később innen keress egy megbízható munkát szerződéssel, bejelentéssel stb. Gondolom fiatal vagy, van még időd.

2014. máj. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!