Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Alapképzés vagy felsőoktatás?

Alapképzés vagy felsőoktatás?

Figyelt kérdés
Érettségi után nem tudom, hogy alapképzésre menjek vagy felsőoktatásra. A felsőoktatás sokkal olcsóbb és a követelménye sem tűnik nehéznek (pl.:BGF-nél a kommunikáció és média szak), de biztos nehezebb és nem tudom, hogy szükséges e valamilyen alaptudás, tehát alapképzés. Hogyan járok jobban?

#továbbtanulás #oktatás #alapképzés #kommunikáció és média szak #felsőoktatása #érettségi tán #melyikkel járok jobban
2014. jún. 3. 16:16
 1/10 anonim ***** válasza:
Az egyetemeken és főiskolákon felsőoktatás folyik. Ha FSZ-re gondoltál, az jóval kevesebbet ad, mint egy alapképzés.
2014. jún. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Kommunikáció és média szakot felejtsd el, ha nincs protekciód sehová!
2014. jún. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Elsősorban a BGF érdekelne és nem csak a kommunikáció és médiaszak, de a legtöbb egyetemen/fősulin és szakirányban ott van ez a választás. Ezért nem tudom, hogy melyikkel járhatnék jobban.
2014. jún. 3. 18:04
 4/10 anonim ***** válasza:

"Ezért nem tudom, hogy melyikkel járhatnék jobban."


- Azért nem tudod, melyikkel járnál jobban, mert sokfelé elindítják mindkettőt?

2014. jún. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Azért nem tudom, mert most ha ténylegesen a BGF kommunikáció szakát nézzük,az alapképzés felvételi követelménye egy emelt szintű érettségi (valamelyik: angol, magyar, töri, matek)és 230.000 ft egy félév. A felső oktatáson (ugyanezen a szakon) érettségi kell, 220 pont kell és 190.000 ft egy félév. Más, de gondolom, hogy a felső oktatás nehezebb valamivel és nem tudom, hogy ha arra jelentkeznék a tanulmányok kezdésénél szükséges e valamilyen alap tudás, amit ha nem tudok akkor már az első félévben esélyes, hogy kieshetek. Az érdekelne, hogy érettségi után egy felsőoktatásra jelentkezni értelmetlen dolog lenne? Fontos az alapképzéseket előbb elvégezni? Van lényegi különbség a kettő között?
2014. jún. 3. 19:11
 6/10 anonim ***** válasza:

Jegyezd már meg, hogy felsőoktatási szakképzés, és nem felsőoktatás. A felsőoktatás egy átfogó fogalom.


Mégis miért lenne nehezebb a felsőoktatási szakképzés? Pont azt írtam, hogy jóval kevesebbet ad, és igazából csak arra jó, hogy ha nem egyből vettek fel alapképzésre, akkor később be tudod számítani az FSZ-en elvégzett tárgyakat, ha már sikerült a felvételi.

2014. jún. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Kevesebb a felvételi követelménye, kevesebb ponttal is be lehet kerülni, hamarabb elvégzed, olcsóbb... Ezekből szűrted le, hogy nehezebb?
2014. jún. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Pont, hogy könnyebb, és nem ad diplomát, csak egy bizonyítványt. Az alapképzés nehezebb, mert több tudásanyagot ad és kér számon, és diplomát ad.

És igen, nem felsőoktatás, hanem felsőoktatási szakképzés. Ilyen alap fogalomzavarral már megbocsáss, de ne is menj egyetemre (ha lustaság miatt nem írod ki, és pont ilyen rosszul rövidítesz, akkor sem).

2014. jún. 3. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem lustaságból nem írtam ki, hogy felső oktatási szakképzés, nem tudtam, hogy ennyire precízen ki kell írni, hogy ha egyértelmű, hogy 2 szakról érdeklődöm, sajnálom.Igen, jól hangzott, hogy olcsóbb és kevesebb a követelménye, de azt gondoltam, hogy nehezebb a "felsőoktatás" része miatt az "alapképzés"-nél. Most már értem, köszönöm. Mielőtt félreértenének, nem érettségi évemben vagyok, még nem tartottak kis előadásokat egyetemekről/főiskolákról, csak vannak terveim a jövőre nézve és utána érdeklődtem előbb, hogy később ne legyen "fogalomzavarom".
2014. jún. 4. 15:30
 10/10 anonim ***** válasza:
Nálunk akkor volt "kiselőadás", mikor 2 hét volt hátra a határidőig, ilyen téren jól tetted, hogy kérdeztél.
2014. jún. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!