Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pénzügy és számvitel és...

Pénzügy és számvitel és mérlegképes könyvelő egyszerre?

Figyelt kérdés

Igazából sokat olvastam erről a szakról, és rengeteg helyen írták, hogy egyszerűbb elhelyezkedni, ha megvan a mérlegképesed.. Nem értettem, hogy miről beszélnek aztán utánanéztem és rájöttem, h mérlegképes könyvelő. Nézegettem OKJ-s képzéseket, és a Szinergia oldalán találtam olyat, hogy pénzügy-számvitel+ vállalkozási mérlegképes könyvelő. Ez azt jelenti, hogy itt a tanfolyam hossza alatt, ami 2 év, meglesz a pénzügy-számvitel + mérlegképesem is? Mert már nem tudom, hogy értelmezzem, ugyanis többen írták, hogy először csinálták a pénzügy-számvitelt, majd elmentek mérlegképes könyvelőire. Létezik, hogy itt a Szinergián egyszerre megcsinálható a kettő? És ugyanannyit ér, mintha külön-külön csináltam volna?

Fúú, előre is köszönöm, ha valaki veszi a fáradtságot és segít egy kicsit :)


2014. jún. 3. 20:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha egyetemen csinálod ezt a szakot akkor se mindegyik egyetem ad mérlegképest alapszakon (pl. corvinus igen).

OKJ-s képzés is adhat mérlegképest, de az nem egyetemi diploma, tehát azzal jóval leszűkülnek a lehetőségek.

2014. jún. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Először ezt az OKJ-s képzést szeretném megcsinálni, aztán utána lehet, hogy jelentkezem fősulira/egyetemre is, de akkor jól értelmeztem, hogy ez a Szinergiás tanfolyam, ami fent írtam ad a pénzügy-számviteli mellé mérlegképest is? Szerinted érdemes így egyben elvégezni, vagy többet ér, ha először leteszem a pénzügy-számvitelt, majd elmegyek egy külön mérlegképes tanfolyamra?
2014. jún. 3. 20:43
 3/4 anonim válasza:
egyetemen/főiskolán ha pénzügy számvitel alapszakon végzel számvitel szakiránnyal akkor kb 50.000 forint leperkálása után megkapod a mérlegképeset
2014. jún. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
hát megnéztem a szinergiát,tényleg igy hirdeti.de nem igazán értem,mi alapján,hiszen most változott meg az oktatás,és már mindehol 2éves a mérlegképes+2 év a pénzügyi(ami ugye előfeltétel).
2014. szept. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!