Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Aki rendőrnek készül milyen...

Aki rendőrnek készül milyen követelményeket kell figyelembe vegyen?

Figyelt kérdés
Megfordult a fejemben hogy rendőr lennék és nagyok érdekel is ez a téma. Arra lennék kíváncsi, hogy milyen tanulmányi eredmények kellenek és hol találok Magyarországon ilyen egyetemet.

2014. jún. 6. 12:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Pesten Adyligeten tanulható ki a rendőrszakma (lehet, hogy máshol is, én csak ezt ismerem). Ahhoz, hogy oda bekerülj, a jó tanulmányi eredmény mellett, 3 vizsgálaton kell túlesned:


-Az első (nem meglepő) egy erőnléti felmérés

-A másodikban IQ-teszt jelleggel kell feladatlapot kitöltened

-A harmadik, és egyben utolsó, egy pszichológiai teszt, ahol azt nézik, hogy mennyire vagy beszámítható erre a munkára.


Ezen felül még van egy egészségügyi teszt is, ahol nézik, hogy nem szedsz-e valami nem odaillő dolgot (azt hiszem, hogy ezt az erőnléti után csinálják, de ebben nem vagyok biztos).


Nagy vonalakban ennyi.


Ha kérdésed van még a témában, akkor azt ne nekem tedd fel, többet nem tudok :)

2014. jún. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ sokat megtudtam.

Ha valaki más is tud valamit evvel kapcsolatosan akkor örömmel olvasom válaszat

2014. jún. 6. 13:12
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha rendőr szeretnél lenni, két irányba indulhatsz (mind2 érettségi után): vagy rendészeti szakközépiskola (pl Adyligeten, Körmenden, Miskolcon), vagy Nemzeti Közszolgálati Egyetem Rendészettudományi Kar bűnügyi igazgatás vagy rendészeti igazgatás szakon. Szakközépiskola után tiszthelyettes leszel, kevesebb a fizetés, sz@rabb a meló. Fősuli után tiszti rendfokozat, több fizetés, általában irodai munka.
2014. jún. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Még előző hozzászólásomat kiegészíteném annyival, hogy a főiskolára nagyon jó eredmények kellenek, a legalacsonyabb ponthatár is min. 360 szokott lenni, de van olyan szakirány, ahová bőven 400 felett szokott lenni. Szakközépben kicsit más a helyzet, ott más egy kicsit a felvételi rendszer, ha jól tudom ott a műveltségin van a hangsúly tanulmányok szempontjából. De a fizikai, egészségügyi és pszichológiai elvárások mindenhol azonosak.
2014. jún. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!