Emelt biológia, kémia?

Figyelt kérdés
Mindenkinek 80+ lett az eredménye, vagy a többiek csak nem mernek írni? Mert akkor nem kicsit fognak emelkedni a ponthatárok.

2014. jún. 6. 20:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Én azt hallottam, hogy rossz lett az átlag. Nem tudom, hogy ez csak mese habbal, mindenesetre júliusban kiderül.
2014. jún. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Minen évben ez van.

A fórumokra jönnek a 80 pluszosok, nyilván azért, mert büszkék az eredményükre, és szívesen írják le.

A többi meg hajtja, hogy "de az országos átlag ilyen meg olyan szar lett". :D

2014. jún. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 C2H5OH ***** válasza:

Én elég közepes kémia emeltet csináltam anno - pont ötös - de éppen elég volt ahhoz, hogy kb. csúszásmentesen csináljam az Eltét. Tisztán emlékszem mennyit böngésztem a gyakorit valami formula vagy előrejelzés után, amivel megkapnám az akkori ponthatárokat :) De sajnos ez hidd el, a legkisebb problémátok...


A felvételetek a nulladik lépcső. Az első lépcső talán a gólyatábor lesz, ahol ha képes vagy barátságos és szimpatikus lenni, elég komoly jegyzeteket/ előző beugrókat/ zh-kat tudsz szerezni később, plusz olyan barátokat, akikkel jól is érzed magad még a legunalmasabb előadáson is és tudnak segíteni ha esetleg problémád akad.


A második lépcső szeptemberben lesz, amikor kritériumdolgozatokat fogtok írni. Ezek szépen elválasztják a jó emelteseket a nem túl jó emeltesektől vagy közepesektől. Bár szakja válogatja, sok helyen szívesen alkalmazzák ezeket, és ezzel kb. a tizedét kiszorják.


A harmadik az első vizsgaidőszak környékén lesz, amikor megcsináltátok az első laborokat, szemináriumokat, gyakorlatokat és kiderül ki mehet vizsgázni és ki nem. Aki nem, annak viszlát fél év múlva és nagy eséllyel csak fizetősön tudja majd folytatni. Az érzés, amikor az ember a fél szakkal utóvizsgázik egy gyakból, felbecsülhetetlen :D


A negyedikre, az első vizsgaidőszak utánra maradtok negyed annyian, a másik negyede is csak az picit csúszni fog, de zömmel nekik is meglett a tárgyaik nagy része.


Az ötödik után pedig a töredéke végzi el. Ők azok, akik életvitelszerűen csinálják végig, nagyon szorgalmasak vagy képesek sok információ befogadására rövid idő alatt :D


Hidd el nekem, miután konkrétan szétsz****nak és idegileg egy kicsit tönkretesznek, nagyon vicces lesz visszagondolni erre az érettségi-ponthatárok parára. Summa summárum: a több felvételi pont nincs egyenes arányossággal a bentmaradási eséllyel. Durván 20 ponttal ugrottam meg a határt anno, de láttam olyat is aki 80-al többel jött és vagy elment, vagy nem akart harmadik tárgyfelvételt.

2014. jún. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!