Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyi lesz így az esélyem?...

Mennyi lesz így az esélyem? (lent)

Figyelt kérdés
Igaz,még csak a 6.osztályt most fejeztem be,de sokat gondolkodtam a továbbtanuláson.Jegyeim mind kiválóak,a legnehezebben talán a matematika megy (de ez is ötös. Talán a magatartás 4-esem az ami szembetűnne egy teljesen kiváló év végi bizonyítványban.És bármennyire furcsa is sokak számára,én a későbbiekben valamilyen műszaki szakközépiskolába mennék,és ott gépésztechnikus vagy pedig informatikus érettségit szeretnék szerezni,amivel a későbbiekben valamilyen mérnöki főiskolára mennék (inkább gépész).A kérdéseim közül az lenne az egyik hogyha nekem a matek az ami talán rosszabbul megy, (félévkor 4-es) bemerjem vállalni a mérnökit (valami olyat amin persze kevés a matek a mérnöki szinthez képest) ÉS HOGY EZEK MELYEK LENNÉNEK? pl: bio,agrár,erdész,vegyész.....stb vagy bármi más amin kevés a matek+amiből meg is lehet élni,vagy esetleg vállalkozást nyitni.Tudom,másfél év alatt még bármi változhat.Na meg az érdeklődési kör,mindent érdekesnek találok.És hogy miért pont szakiskola egy erős gimi helyett? Mert ha valami okból nem akarnék tovább tanulni (ilyen nem lesz) akkor már van egy szakmám.És pécsiek,Pollack vagy inkább Zipernowsky?

2014. jún. 7. 17:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Tudod, egy valamire való mérnöki szakon nagyon sok matek van. (építész-, építő-, gépész-, villamos-, vegyész-, biomérnök, mérnökinformatikus) Sajnos az a tapasztalatom, hogy a szakközepek színvonala nem túl jó. Míg egykor a műszaki karok hallgatóinak legtöbbje műszaki szakközépből került ki, addig ma már a gimnáziumot végzettek vannak előnyben. Szerintem próbálj meg bekerülni egy jó gimibe (mivel azt írtad, mindenképp továbbtanulnál), de addig gyúrj rá a matekra! Még nagyon fiatal vagy, lehet, hogy mikor érettségizel 95%-os vagy jobb matekot írsz, ha nem adod fel és jó tanárod lesz. Ja és a magatartást is megpróbálhatnád kijavítani :)
2014. jún. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! A magatartásom jó,csak a tanáraink olyan rendszert találtak ki (mivel az osztályunk 4 csoportra tagolódik érdeklődés és hobbik szerint) hogy ha az adott csoportból a többségnek a magatartása 4-es,akkor mindenkinek négyes még akkor is ha a légynek sem tudna ártani.Ez van sajnos,de gondolom hogy egy iskolába való jelentkezésnél a magatartást nem veszik figyelembe.
2014. jún. 7. 21:43
 3/5 A kérdező kommentje:
És még egy kérdésem lenne: Ha mérnöknek tanulnék tovább akkor milyen faktokat kell választani pl: kémia-matek-fizika...? Azt pedig hogy elmondásaid szerint a gimnáziumból jötteknek nagyobb az esélyük,egy kicsit sajnálom.Én a CNC esztergályost nagyon érdekesnek találtam,és ha jól tudom az még érettségit is ad.És az lehetséges lenne hogy pl egy cnc esztergályos szakmát levelezőn tanuljak (feltéve ha itt is van ilyen) mivel ők nagyon jól keresnek és a későbbiekben a főiskola mellett tudnék ezzel munkát vállalni.
2014. jún. 7. 21:50
 4/5 anonim ***** válasza:
#1 vagyok. Nem pécsi vagyok, ezért nem ismerem az ottani iskolákat, de ha van tényleg jó színvonalú szakközép, akkor nyugodtan beiratkozhatsz oda. Ennek utána kell járnod, hogy melyik iskolatípusból vannak színvonalasabbak. Ami a faktokat illeti: matematika az összes mérnöki szakhoz kell. Az építész-, építő-, gépész-, villamosmérnökhöz leginkább fizika, vegyész- és biomérnökhöz kémia, mérnökinformatikushoz informatika a fontos a matek mellett. A faktokat én így venném fel, de pl vegyészmérnökihez is kell nem kevés fizika, a biomérnökhöz biológia, azt tanácsolom ne hanyagold el egyik tantárgyat se a felsoroltak közül!
2014. jún. 7. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendben,köszönöm! Elhanyagolni biztos nem fogom mivel a felsoroltak a kedvenc tantárgyaim. Remélem akkor ez egy főiskolai/egyetemi felvételinél nem jelent majd hátrányt hogy szakközépiskolából jövök,meg ha jól tudom lehet előkészítést vállalni azoknak akik szeretnének menni főiskolára menni. De mivel a Zipernowskyban adnak érettségit is,plusz heti egy napon van szakmai oktatás,így egy érettségin kívül lesz egy szakmám is.És lényegében hasonlít a munkája egy cnc esztergályosnak egy gépészmérnökéhez, itt éppen ezért a matematika elég erős. De ha így is felvesznek ugyanolyan eséllyel egy főiskolába mint egy gimnáziumost,akkor inkább a szakközépet választom (és igen,itt erős az oktatás). És ha esetleg mérnökként nem tudnék elhelyezkedni a későbbiekben,akkor van egy olyan szakmám amit Ausztriában havi bruttó 2100 Euró kezdő bérezéssel fizetnek,ami annyira nem rossz. A választ köszönöm!
2014. jún. 8. 09:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!